30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

پیام شهردار قم به مناسبت فرارسیدن ۷ مهر ماه روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی

در آستانه فرا رسیدن 7 مهر ماه روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن این روز را به تمامی ایثارگران عرصه آتش و خطر و به ویژه آتش‌نشانان شهرداری قم تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، شهردار قم در پیامی با تبریک روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به تلاشگران این عرصه خطیر، بر ترویج فرهنگ و افزایش آگاهی عمومی برای ایمنی بیشتر جامعه در مقابل مخاطرات تأکید کرد.

متن پیام دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد به این شرح است:

بسمه تعالی

آتش‌نشانان، این جهادگران همیشه آماده، هر روز و شب در صحنه‌ی جهاد حوادث، خط‌شکن بوده و بخشی از شکوه جلوه‌های ایثار هشت سال دفاع مقدس را می‌توان در جنس و نوع خدمات آنان مشاهده نمود و توان این رزمندگان عرصه‌های سخت را نمی‌توان به میزان امکاناتشان سنجید، بلکه اخلاص، توکل، اراده، برنامه‌ریزی، آموزش صحیح، باورمندی، اراده و پشتکارشان کیفیت کار را ارتقاء داده و توانمندی این پیشگامان خطر در حوادث طبیعی وغیر طبیعی، پیوست خطر است و هرگونه بحران و تهدید را ناکام گذاشته و در صحنه عمل نمود می‌یابد.

خدمت در برخی شغل‌ها از وظیفه فراتر رفته و عشق و نوع دوستی حاکم می‌گردد و میثاقی با عشق برای خدمت است.

آتش‌نشانان، سلامتی و آرامش مردم را برخود و خانواده ترجیح می‌دهند و کتاب زندگی این مجاهدان همیشه در میدان، مملو از سرفصل‌های تلفیق خطر و خدمت است و به سختی‌ها و حوادث لبخند می‌زنند وخستگی را خسته نموده و آتش هم نمی‌تواند مانع اراده آنان گردد و با تغییر فضای تلخکامی، آرامش را به ارمغان می‌آورند و به استقبال خطر می‌روند تا کانون‌های زندگی، امن و بی‌خطر بماند.

لباس پاره و سوخته‌ی آنان از هر لباس شهرتی با ارز‌ش‌تر است، چون خودنمایی در قاموس خدمت‌شان معنا ندارد و دست سیاهشان، لبخند سفید امید را نوید می‌بخشد و گرمی حمایت‌شان، سردی ترس را از بین می‌برد.

اهتمام به  آتش‌نشانان نشانه‌ی اهمیت دادن به امنیت مردم است و حمایت از آنان، حمایت از امنیت است و هر چه در بخش آتش‌نشانی سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد، میزان و درصد حوادث کمتر خواهد بود.

کمبودها هیچگاه نتوانسته، غبارخستگی و کم‌کاری برانگیزه‌های این عزیزان بنشاند و خود می‌سوزند تا امیدی نسوزد و آرزوی هر آتش‌نشان، مشاهده لبخند رضایت و امنیت بر چهره مردم است و ادبیات خدمت‌شان، امنیت‌آفرینی و آرامش‌بخشی است.

نام‌گذاری روزهای خاص، برای افزایش آگاهی و ترویج فرهنگ است و هفتم مهرماه به نام‌گذاری روز آتش‌نشانی و ایمنی افتخار می‌کند چون با ارتقاء فرهنگ ایمنی و ترویج آموزش‌های مورد نیازشهروندی، شهری ایمن و فاقد حوادث خواهیم داشت.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ایمنی به همه عزیزان آسمانی این بزرگ‌مردان صحنه پیکار بخصوص شهدای آتش‌نشان، شهدای حادثه پلاسکو، ناجی و عزیز آسمانی شده ایذه‌ای نوجوان شهید علی لندی، بازنشستگان، پیشکسوتان و همه غیور مردان حاضر ادای احترام نموده و برای عروج یافتگان علو درجات و برای مجاهدین این عرصه، سلامتی، تندرستی، عزت و موفقیت آرزومندم .

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

۶ مهر ماه ۱۴۰۰