32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

تشریح برنامه‌های شهرداری قم به مناسبت هفته دفاع مقدس/تلاش برای اعتلای ارزش‌های انقلاب در هفته دفاع مقدس

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری قم خود را خادم حوزه ایثار و شهادت می‌داند و در راستای اعتلای ارزش‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، به تشریح گوشه‌ای از برنامه‌های شهرداری قم به مناسبت هفته دفاع مقدس پرداخت.

مهدی کلانترزاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات شهرداری قم در گرامیداشت هفته دفاع مقدس،‌ اظهار داشت: تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری با شعار محوری «ما مقتدریم و الحسین سفینه النجاه» در قالب نصب و اکران ۷۰ سازه شهری اعم از پرتابل، عرشه پل و استرابرد اداره کل روابط عمومی و کمیته تبلیغات شهرداری قم اجرا می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ادامه داد: رونمایی از سردیس علما، سرداران و فرماندهان شهید (شهید سلیمانی و شهید ابومهدی در بهشت معصومه، شهید اوسطی در تقاطع شهدای روحانیت، شهید آوینی در بلوار شهید آوینی، ۶ عالم شهید و سردار شهید در باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز توسط سازمان زیباسازی شهرداری قم به مناسبت هفته دفاع مقدس عملیاتی شده است.
وی با اشاره به افتتاح معبر دیار عاشقان اضافه کرد: همچنین افتتاح معبر دیار عاشقان در ورودی اصلی باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس نیز در آیین رسمی آغاز هفته دفاع مقدس و تجلیل از بیش از ۲۵ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت شهر مقدس قم نیز از سوی سازمان زیباسازی شهرداری انجام‌گرفته است.
کلانترزاده یادآور شد: مشارکت در برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان توسط سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، تنظیم و انتشار پیام شهردار کلانشهر قم جهت مشارکت در مسابقه هفته دفاع مقدس ویژه نوجوانان و تولیدات مختلف در بستر فضای مجازی اعم از موشن، استوری موشن، پادکست ،عکس نوشته و غیره نیز طی این هفته اجراشده و می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرداری قم در برگزاری برنامه شب‌های پرستاره با حضور حاج حسین یکتا در گلزار شهدای علی بن جعفر علیه‌السلام مشارکت ویژه‌ای داشته است، گفت: تعامل و همکاری در برگزاری ویژه‌برنامه‌های شب‌های حماسه در باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس نیز از اقدامات شهرداری قم طی هفته دفاع مقدس است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم اذعان کرد: مشارکت در برگزاری آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت و رونمایی از دیوارنگاره شهیدان به مناسبت این هفته مقدس به همراه دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران شهرداری با همکاری روابط عمومی و بسیج شهرداری قم نیز نهایی شده است.
وی تصریح کرد: گلباران و عطرافشانی گلزار مطهر شهدا و گلباران و عطرافشانی مزار شهدای مدافع حرم در بهشت معصومه(ص) نیز با همکاری شهرداری کلانشهر قم، پدافند هوایی حضرت معصومه سلام‌الله علیها و سایر دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.
به گفته کلانترزاده ، تجلیل از فرزندان شهدای ارتش در بدنه شهرداری با همکاری ارشد نظامی ارتش در استان قم، گلباران گلزار مطهر شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس با حضور مدیران شهری، فضاسازی محوطه مناطق و سازمان‌ها با موضوع هفته دفاع مقدس، اکران مجموعه تصاویر چهل‌چراغ مشتمل بر تصاویر سرداران و فرماندهان شاخص استان، حمایت از یادواره‌های شهدا، نمایشگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی و جهادی مرتبط با موضوع ایثار و شهادت و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ،هنری، ورزشی با موضوع ایثار و شهادت از سوی سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم نیز به همین مناسبت طی هفته دفاع مقدس به اجرا در آمده است.
وی در پایان اظهار داشت: فضاسازی تبلیغی محوطه باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فضاسازی شهری از طریق نصب ریسه و پرچم جمهوری از سوی خدمات شهری و به‌روزرسانی و نصب المان‌های مرتبط با این هفته در سطح شهر از سوی سازمان زیباسازی شهرداری قم نیز طی روزهای مختلف هفته دفاع مقدس اجراشده است.
انتهای پیام/