34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

برنامه‌های شهرداری قم برای اربعین حسینی/از برپایی ایستگاه‌های فرهنگی تا آماده‌سازی مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم، اقدامات مجموعه شهرداري براي اربعين حسيني را تشريح كرد.

سید محسن میرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز،‌ با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری قم برای اربعین حسینی اظهار داشت:‌ در سطح مناطق هشت‌گانه و سازمان‌های تابعه برنامه‌ریزی طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا در حوزه ممنوعیت تجمعات و دسته روی صورت گرفته است.
به گفته وی طبق سنوات گذشته حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)‌ پذیرای تعداد زیادی از زائران و مجاوران در ایام اربعین حسینی خواهد بود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و مدیریت شهری در آمادگی کامل قرار دارد.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های متنوعی برای شب و روز اربعین حسینی توسط شهرداری انجام‌گرفته است، اذعان کرد:‌ در پیرامون حرم مطهر، منطقه هفت شهرداری مستقر بوده و در آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به زائران، مسافران و شهروندان قمی در اربعین حسینی قرار دارد.
وی با تأکید بر اینکه پارکینگ‌ها،‌ استقرار تاکسی و اتوبوس،‌ استقرار ماشین‌آلات آتش‌نشانی پیرامون حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران برای اربعین اندیشیده شده است،‌ تصریح کرد:‌ طبق سنوات گذشته پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی امسال نیز در بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار می‌شود.
میرهادی ادامه داد: طبق تجربیات سال‌های گذشته و با توجه به ممنوعیت برپایی ایستگاه‌های صلواتی و برنامه‌های تجمیعی،‌ امسال ایستگاه‌های فرهنگی و مکان‌هایی برای عزاداری در محیط‌های باز پیش‌بینی‌شده است.
وی با تأکید بر اینکه طبق هماهنگی با مرکز بهداشت استان،‌ ایستگاه واکسیناسیون در طول مسیر به ارائه خدمات به مردم خواهد پرداخت،‌ عنوان کرد: مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص)‌ بین مناطق هشت‌گانه برای پاک‌سازی،‌ ایمن‌سازی و ارائه خدمات تقسیم‌شده است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد:‌ با توجه به طول حدود ۷ کیلومتری حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران،‌ سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر به‌صورت ویژه آماده‌سازی شده است.
وی با تأکید بر اینکه موکب داران و ایستگاه داران باید رعایت نکات بهداشتی داشته باشند،‌ ابراز کرد:‌ پیش‌بینی‌های لازم برای برگشت زائران از مسجد مقدس جمکران به‌وسیله تاکسی و اتوبوس اندیشیده شده است.
انتهای پیام/