32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

اقدامات شهرداری منطقه ۲ قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی/انجام طرح‌های پاکسازی و زیباسازی مدارس

مدير منطقه دو شهرداري قم با اشاره به اقدامات اين منطقه همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد گفت: طرح‌های بسیاری در زمینه پاکسازی و زیباسازی مدارس انجام‌شده است.

شهرداری منطقه دو قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید نسبت به اجرای طرح‌های مختلف در راستای پاکسازی و زیباسازی دیوار و اطراف مدارس اقدام کرد.
به گزارش واحد ارتباطات منطقه دو شهرداری قم،‌ رضا رحیمی ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید، با بیان اینکه آماده‌سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید با مشارکت شهرداری و آموزش و پرورش در حال انجام است، اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، طرح‌های بسیاری در زمینه پاکسازی و زیباسازی مدارس انجام‌شده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده افزود: در همین راستا اقدامات متعددی از قبیل رنگ‌آمیزی دیوار مدارس، ایمن‌سازی معابر منتهی به مدارس و تردد دانش آموزان با خط‌کشی معابر و نصب علائم هشداردهنده، لکه‌گیری و بهسازی آسفالت معابر، پاکسازی و رفت‌وروب معابر منتهی به مدارس، هرس درختان، شستشوی مخازن زباله و جمع‌آوری نخاله‌های اطراف مدارس و … انجام‌شده است.
مدیر منطقه دو شهرداری قم ابراز کرد: واحد ترافیک منطقه نیز به منظور ایمن‌سازی معابر منتهی به مدارس نسبت به بازبینی خطوط عابرپیاده و سرعت‌گیرهای مقابل مدارس، نصب و ترمیم علائم ترافیکی و هشداردهنده منتهی به مدارس و نصب تابلوهای ایمنی اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: همچنین جمع‌آوری خاک و نخاله‌های اطراف مدارس، لایروبی کانال‌ها، نظافت و شستشوی محوطه مدارس، خیابان‌ها، جداول از دیگر اقدامات اجرایی شهرداری در طرح استقبال از مهر بود.
وی در پایان یادآور شد: با توجه به وضعیت کرونا و اهمیت سلامتی شهروندان و دانش آموزان برای مدیریت شهری، این منطقه نسبت به ضدعفونی اطراف مدارس، معابر و ایستگاه‌های اتوبوس اقدام کرده است.
انتهای پیام/