32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

اجرای نخستین طرح گذرگاه عابر پیاده با نمایش تصویری فرش ایرانی در قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای طرح ابتكاري و نورپردازی با طرح فرش ايراني در مسیر کندرو بلوار شهيد خداكرم خبر داد.

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، تغییر شیوه‌های ساماندهی ترافیک در شهر را یکی از برنامه‌های شهرداری دانست و اظهار داشت: امروز باید در ساماندهی ترافیک علاوه بر کاهش هزینه‌ها، روش‌های نوین و خلاقانه را نیز در اجرای پروژه‌ها بکار ببریم تا در کنار نظم جذابیت بصری نیز ایجاد شود.
وی از برنامه‌های شهرداری قم برای ساماندهی مسیر باند کندرو بلوار شهید خداکرم در حدفاصل پل شهید دستغیب تا مجموعه سرای ایرانی با روش خلاقانه‌ای خبر داد و اظهار داشت: این مسیر به‌عنوان یکی از مسیرهای پرتردد در شهر قم نیازمند ساماندهی است و در چند سال گذشته با مشکلاتی روبه‌رو بوده که در حال رفع آن هستیم.
وی از اجرای نورپردازی با طرح فرش در هر دو مسیر رفت‌وبرگشت خبر داد و گفت: در کل مسیر سواره به عرض گذرگاه عابر پیاده نورپردازی با طرح فرش اجرا شده و امنیت عابران در مسیر کندرو به‌صورت ویژه تأمین می‌شود.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ارتفاع حداقل سازه دروازه‌ای مسیر را ۵.۵ متر اعلام و ابراز کرد: سازه دروازه‌ای مسیر طوری طراحی‌شده است که هم اتوبوس و هم تریلی با حداقل ارتفاع ۵.۵ متر امکان تردد داشته باشند.
وی به استفاده از تصاویر نقش‌های مهم فرش ایرانی در گالری ویدئو اشاره و مطرح کرد: پیشنهاد شده طرح نقش‌های مهم فرش ایرانی را در گالری ویدئو به‌صورت تک و دو تصویری داشته باشیم و اسم طرح مانند “طرح ماهی تبریز”، “طرح نوری قم”، “طرح صیرفیان اصفهان” را در گوشه آن بنویسیم.
طبیبی ادامه داد: نصب سازه از سوی همکاران واحد فنی و ترجیحاً به شکل دکوراتیو و با رعایت ملاحظات فنی و ایمنی انجام شده و باید سامانه تحت شبکه عمل کرده تا از راه دور و مرکز مدیریت ترافیک شهرداری قابل‌کنترل باشد.
وی نحوه اجرای زیرساخت‌های مخابراتی سازه را تشریح کرد: زیرساخت مخابراتی سامانه از طریق زیرساخت شهرداری و با شبکه پشتیبان شرکت مخابرات اجرا شده و تصاویر ویدئویی با چراغ عابر هماهنگ خواهد بود.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر حفظ ایمنی سازه و حفظ حریم مناسب جاده خاطرنشان کرد: سازه به علت نیاز به تهویه مناسب و همچنین جهت جلوگیری از نفوذ باران و گردوخاک بایستی به‌صورت خاص و تخصصی طراحی می‌شود.
انتهای پیام/