36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

کاهش عمر ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم به زیر ۲ سال/ورود ۵۲ دستگاه اتوبوس جدید به چرخه خدمت به مردم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با تأکید بر نوسازی کامل ناوگان اتوبوسرانی، گفت: چهار سال قبل ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم به‌صورت کامل فرسوده شده بود، درحالی‌که عمر این سامانه هم‌اکنون به زیر دو سال رسیده است.

به گزارش شهرنیوز،‌ سیدمرتضی حسام نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر قم اظهار داشت: طی سال و ماه‌های اخیر درمجموع ۱۷۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و حجم بالایی از این خودروها نیز در حال نوسازی است که مشکل فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم برطرف شده است.

وی ابراز کرد: شهرداری قم برای پیشبرد اهداف چشم‌انداز خود، برای سال جاری درخواست یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت کرده بود که در نهایت ۶۵۰ میلیارد تومان مصوب شد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم یادآور شد: ازاین‌بین ۴۵۰ میلیارد تومان برای توسعه و بهره‌برداری از پروژه قطار شهری و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای نوسازی و بهسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرید اتوبوس‌های جدید به دلیل آماده بودن خودروهای حمل‌ونقل عمومی توسط یکی از شرکت‌های سرشناس داخلی در بازه زمانی مطلوبی به سرانجام رسید گفت: طی روزهای گذشته در قالب استفاده از این اوراق ۵۲ دستگاه اتوبوس جدید با کیفیت روز به‌صورت نقدی خریداری و به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم افزوده شد.

حسام نژاد عنوان کرد: ازآنجایی‌که پول خرید این ۵۲ دستگاه اتوبوس به‌صورت نقدی پرداخت شد که در خرید هر دستگاه، حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به نفع شهرداری قم شد، درحالی‌که در شرایط دیگر حداقل باید شهرداری یک میلیارد تومان وجه بیشتری برای هر دستگاه اتوبوس پرداخت می‌کرد.

وی ادامه داد: خرید نقدی به دلیل اینکه به گردش حساب شرکت سازنده نیز کمک می‌کند و از سایر هزینه‌های بانکی جلوگیری به عمل می‌آورد کمک مطلوبی به رونق تولیدات داخلی می‌کند.**