26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

صدور کارت سرویس مدارس منوط به تزریق واکسن کرونا/عدم صدور مجوز برپایی ایستگاه‌های صلواتی در روزهای پایانی ماه صفر

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: صدور کارت رانندگان سرویس مدارس مشروط به تزریق دو دوز واکسن کرونا است.

به گزارش شهرنیوز،‌ عباس ذاکریان در نشست استانی ستاد مبارزه با کرونا در سالن کرامت استانداری با اشاره به دغدغه شهرداری قم در موضوع رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آرامستان‌ها اظهار داشت: ما در روزهای اخیر و برای کمک به انجام وظایف جاری در آرامستان بهشت معصومه (س) از ظرفیت نیروهای برخی سازمان‌های تابعه شهرداری کمک گرفتیم.

وی تصریح کرد: تردیدی نیست که با رعایت بهتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آرامستان‌ها به‌ویژه با توجه به برگزاری مراسم‌های مختلف تشییع، نیازمند اعمال برخی محدودیت‌ها و یا کنترل قانونی از سوی نیروی انتظامی است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم همچنین درباره ضرورت تشدید اقدامات محله محور برای گسترش واکسیناسیون در استان خاطرنشان کرد: خودروهای بلندگودار سازمان‌های آتش‌نشانی و تخلفات شهری شهرداری در خدمت این موضوع قرار می‌گیرد.

وی درعین‌حال به ارائه برخی خدمات منوط به تزریق دو دوز واکسن کرونا توجه داد و گفت: تمدید پروانه رانندگان تاکسی در قم و همچنین صدور کارت فعالیت سرویس مدارس منوط به تزریق دو دوز واکسن کروناست.

ذاکریان همچنین از مرکز بهداشت استان خواست برای لکه‌گیری واکسیناسیون رانندگان حمل‌ونقل عمومی، کد ملی افراد واکسینه شده در اختیار شهرداری قم قرار گیرد تا با تطبیق لازم، تدابیر کافی برای این موضوع اتخاذ شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم همچنین از افزایش درخواست‌ها برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: شهرداری همچنان مقاومت لازم را برای عدم برپایی ایستگاه‌های صلواتی بر اساس ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خواهد داشت.**