34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تسهیل تملکات و توافقات با تشکیل کمیته اجرایی در شهرداری قم

مشاور شهردار قم با اشاره به تشكيل كميته اجرايی در شهرداری قم گفت: تملک و بازگشايی شوارعی مانند بلوار جمهوری، فاز 5 عمار یاسر، بلوار شهید روحانی، خیابان شهید سقایتی و ... با فعالیتهای کمیته اجرایی و کمیسیون‌ها محقق شد.

ناصر رعیت‌پور قمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز،‌ با اشاره به تشکیل کمیته اجرایی در شهرداری قم از سال‌های گذشته اظهار داشت: کار این کمیته ارائه پیشنهاد درباره روش تملک یا توافق، به کمیسیون توافقات است و این پیشنهادات نهایتاً داخل کمیسیون، تصویب و سپس به مرحله تنظیم توافقنامه وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه در ادامه، بخش املاک شهرداری توافقنامه را تنظیم می‌کند ابراز کرد:‌ بعد از تنظیم توافقات، برای تائید به شورای شهر و بعد از تصویب شورا، مصوبه برای تائید نهایی به فرمانداری ارسال می‌شود.

مشاور شهردار قم با تأکید بر اینکه در هر مرحله اگر مالک معترض باشد، مصوبه دوباره به کمیته بازگردانده می‌شود و کمیته مالک را برای تشکیل جلسه و حل مشکل دعوت می‌کند تصریح کرد: در بسیاری از موارد جلسات با مالکان به نتایج مثبت می‌انجامد و  اگر مالک درخواست شکایت داشته باشد، به شورای حقوقی مراجعه می‌کند.

وی اقدامات شاخص کمیته اجرایی را در ۶ سال اخیر مورد توجه قرار داد و یادآور شد: تملک و بازگشایی شوارعی مانند بلوار جمهوری، فاز ۵ عمار یاسر، بلوار شهید روحانی، خیابان شهید سقایتی و … با فعالیت‌های کمیته اجرایی و کمیسیون‌ها محقق شد.

مشاور شهردار قم ادامه داد: در بحث تملکات سعی ما بر این بوده که مردم را راهنمایی کنیم تا بخشی از ارزش ملک خود را به صورت زمین دریافت کنند که پولشان بی ارزش نشود.**