36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای سالانه بیش از ۴۰۰ کیلومتر خط‌کشی در قم/کاهش تصادفات با نصب گل‌میخ در خیابان‌ها

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: سالانه بیش از 400 کیلومتر خط‌کشی محوری و 10 هزار مترمربع خط‌کشی عرضی و خطوط عابر پیاده در قم انجام می‌شود.

قاسم طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، به تشریح اقدامات سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در راستای خط‌کشی معابر، نصب تابلوهای شهری و ایمن‌سازی پرداخت و اظهار داشت: از سال ۹۴ نهضتی در شهرداری و سازمان ترافیک در جهت استانداردسازی تابلوها به راه افتاده و هرساله حدود یک هزار مترمربع تابلو راهنمای مسیر تعویض و نصب می‌گردد.

وی در مورد نصب گل‌میخ‌ها و ضرورت اجرای آن در خیابان‌ها گفت: به‌منظور جلوگیری از تصادف‌های شاخ‌به‌شاخ در خیابان‌های دوطرفه، با درخواست پلیس و مصوبه کمیته فنی شورای ترافیک این طرح در بسیاری از معابر شهری اجرا شد.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با توجه به نصب گل‌میخ‌ها، آمار اعلامی پلیس کاهش تصادفات جرحی را نشان می‌دهد؛ این گل‌میخ‌ها در خط‌های طولی در خیابان‌ها زده می‌شود و مانع سبقت‌های غیرمتعارف را می‌گیرد.

وی با بیان اینکه باید به این فرهنگ ترافیکی برسیم که سبقت در خیابان دارای آثار زیادی در افزایش تصادف دارد ابراز کرد: دراین‌باره آموزش فرهنگ ترافیک اهمیت زیادی دارد که از سال قبل با همراهی پلیس راهور زمینه‌های خوبی در آموزش ایجاد شد و به ترویج فرهنگ ترافیکی پرداخته‌شده است.

طالبی خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در جهت آموزش انجام‌شده و پویش موتورسیکلت‌ها شکل‌گرفته که در صورت انجام تخلف به اتوبوس‌های آموزشی هدایت می‌شوند که امید است در این خصوص با تکیه بر آموزش به‌سوی کاهش تصادفات برویم.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم همچنین در مورد نصب سرعت‌گیرها اذعان کرد: با توجه به سرعت معبر این سرعت‌گیرها تغییر می‌کند و گاهی تا ارتفاع ۷ سانتی‌متر نصب می‌شود که عمدتاً در معابر اصلی که سرعت بیشتری داشته اجرا می‌شوند.

وی تصریح کرد: در برخی از معابر که آمار بالای تصادفات موتورسیکلت وجود دارد به دنبال سرعت‌گیر هستیم، همچنین خط‌کشی معابر در دستور کار سازمان است.**