36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شتاب روسازی در مترو قم/نخستین کراس آور ساخت داخل کشور در مترو قم نصب شد

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم از شتاب گیری روسازی در مترو قم خبر داد و گفت: برای اولین بار کراس‌آورهای ساخت ایران در مترو قم نصب می‌شوند.

داریوش زارع در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو شهر قم اظهار داشت: سرعت روسازی مترو قم برای آماده شدن برای انجام تست گرم  به‌شدت اوج گرفته و در حال حاضر نیز سه اکیپ در ایستگاه‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم ابراز کرد: یک اکیپ در ایستگاه ۹ به سمت ایستگاه ۸ ، اکیپ دوم از ایستگاه ۱۰ شروع کرده تا ایستگاه ۱۱ و اکیپ سوم نیز حدفاصل ایستگاه ۱۲ تا ۱۳ فعال هستند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر موفق شدیم روسازی خط یک از ایستگاه ۹ تا ۱۴ و دپو به‌صورت کامل اجرا کنیم، افزود: حدود یک هزار متر از فاز دوم نیز به‌صورت کامل  اجراشده است و مابقی نیز به‌سرعت در حال کار انجام است.

زارع با تأکید بر اینکه حدود ۱۰ روز است که نصب کراس‌آورها آغاز شده است، اذعان کرد: اوایل این هفته نخستین کراس آور داخل کشور که برای نخستین بار توسط نیروهای متخصص کشور ساخته‌شده در حدفاصل ایستگاه‌های ۹ و ۱۰ مترو قم به‌صورت کامل نصب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این هفته نیز انجام مرحله جوشکاری آغاز و پیش‌بینی می‌شود که پس از یک هفته عملیات نصب ریل سوم نیز آغاز می‌گردد، با ورود ادوات نیز همزمان آماده نصب می‌شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم گفت: در حال حاضر ادواتی که برای روسازی نیاز است به‌مرور داخل کارگاه واردشده و نصب آن با سرعت و دقت تمام انجام می‌شود.**