35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

افزایش سرانه فضای سبز محلات در منطقه ۶ قم/اجرای طرح ساماندهی حریم دکل‌های برق منطقه

مدیر منطقه شش شهرداری قم از برنامه‌ریزی مدیریت شهری برای افزایش سرانه فضای سبز محلات این منطقه در سال‌های گذشته و سال جاری خبر داد.

سیدرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تلاش مدیریت شهری در سال‌های گذشته برای توسعه سرانه‌های فضای سبز اظهار داشت: از مهم‌ترین مباحث در خصوص زیباسازی شهری، احداث بوستان و فضای سبزی بوده که باعث آراستگی محیط می‌شود که به دنبال این هستیم که سرانه فضای سبز را در مقیاس محلات گسترش دهیم.

وی یکی از مشکلات اساسی منطقه ۶ را عدم تأمین زمین در محلات عنوان کرد و افزود: در ۶ سال گذشته در این زمینه تلاش‌های بسیاری شده و بوستانهایی در اختیار شهروندان قرارگرفته که سبب نشاط و سرزندگی محل شده و بحث سیما و منظر را نیز به دنبال داشته است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم ادامه داد: در ورودی‌های شهر از طریق نصب المان و زیباسازی و رنگ‌آمیزی ورودی شهر از سمت جاده جعفریه، در اماکن عمومی و بر روی دیوار بوستان‌ها و مدارس اقدامات خوبی در سال‌های گذشته انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه ساماندهی حریم دکل‌های برق محدوده میدان نبوت تا شهرک فاطمیه  به طول بیش از سه هزار و ۲۰۰ متر و ۱۲۰ متر عرض در دستور کار مدیریت شهری قرار داشته است، ابراز کرد: بیش از ۹۰ درصد محدوده‌ها ساماندهی شده است و بیشتر این حریم‌ها تبدیل به فضای سبز شده که نقطه مثبتی است که توانستیم محل انباشت زباله و نخاله را به فضای سبز تبدیل کنیم.

حسینی ادامه داد: اما در این مناطق با تهدید خطرهای زیست‌محیطی نیز مواجه هستیم که باید در دراز مدت بحث انتقال دکل‌ها از شیوه فعلی به تلسکوپی انجام شود که این موضوع بودجه ملی را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه در شهرک فاطمیه(س) به‌طورکلی سرانه مذهبی و مساجد و حسینیه وضعیت خوبی دارد گفت: شهرداری در سال‌های قبل واگذاری‌هایی برای ساخت مسجد انجام داده است، همچنین در بحث فرهنگی، ساختمان بازنشستگان بیمه تأمین اجتماعی در بوستان شهریار واگذار گردید که در آنجا اقدامات فرهنگی نیز انجام می‌شود.

مدیر منطقه شش شهرداری قم یادآور شد: قرار است در سال ۱۴۰۰ خدمات و نواحی و فضای سبز را در منطقه تجمیع کنیم که هم نظارت بهتری داشته باشیم و هم هزینه‌ها کاهش یابد و مکان‌های خالی را در اختیار تشکل‌های مردم‌نهاد برای توسعه خدمات فرهنگی قرار می‌دهیم.**