29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۳۰ نقطه بحرانی آب‌گرفتگی منطقه ۳ قم ایمن‌سازی شد

مدیر منطقه سه شهرداری قم گفت: در حوزه آب‌گرفتگی 30 نقطه بحرانی در منطقه وجود داشته که ایمن‌سازی و رفع مشکل آن‌ها صورت گرفت.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای رفع نقاط آب‌گرفتگی معابر شهری منطقه سه قم اظهار داشت: در حوزه آب‌گرفتگی ۳۰ نقطه بحرانی در منطقه وجود داشته که ایمن‌سازی و رفع مشکل آنها صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بسیاری از نقاط حساسی که در محلات قدیمی منطقه بوده رفع مشکل شده است، تصریح کرد: نقاطی که به تازگی دچار آب‌گرفتگی می‌شوند از نقاط تازه‌تاسیس منطقه هستند که به سرعت شناسایی شده و رفع مشکل می‌شود.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: یکی از نقاطی که آب‌گرفتگی شدید داشتیم و مردم با مشکل مواجه بودند، میدان شهید اوسطی مقابل آرامستان بهشت معصومه(س) بود که در این زمینه یک کانال عرضی احداث شد و مجموعه استان نیز همکاری خوبی در انتقال تأسیسات داشته و توانستیم مشکل را حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه و کانال که در محل تجمع آب‌های سطحی احداث شده تاحدود بسیار زیادی مشکل آب‌گرفتگی رفع شده است.

روحانی وزیری با تاگید به در پیش بودن فصل بارندگی‌ها، از اندیشیدن تمهیدات لازم برای شناسایی و رفع نقاط آب‌گرفتگی در سطح منطقه خبر داد و افزود: منطقه سه از مناطق قدیمی و با بافت فرسوده و سستی خاک روبه‌روست ولی مدیریت شهری تلاش‌های زیادی در سال‌های گذشته برای ساماندهی نقاط آب‌گرفتگی در این منطقه انجام داده است.**