38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تلاش موفق شهرداری قم در توسعه متوازن شهر/مردم به علت عقب‌ماندگی‌های سنواتی مطالبات انباشته‌ای دارند

مشاور شهردار قم گفت: مهم‌ترین اقدام مديريت شهری در سال‌های گذشته را بايد توسعه متوازن شهر و توجه به حوزه‌های مختلف دانست كه سبب تغيير نگاه‌ها به شهر قم شده است.

سیدابوالفضل اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به عملکرد قابل‌توجه شهرداری قم در زمینه اجرای پروژه‌های شهری اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مثبت در سال‌های گذشته، افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها بود که کارنامه شهرداری در این زمینه قابل دفاع است.

وی با بیان اینکه در پروژه‌هایی که تملک وجود دارد، کار سخت‌تری پیش روی مجموعه وجود داشته و همین مسئله سرعت اجرای کار را کاهش میدهد افزود: با برنامه‌ریزی‌ها در این دوره، با توجه به تمام این مشکلات، فرآیندها تسریع شده و درنتیجه، پروژه‌ها با سرعت بیشتری اجرا می‌شود.

مشاور شهردار قم با تأکید بر اینکه در سال‌های گذشته با تعاملات کشوری و استانی شاهد پیشبرد اهداف شهرداری در پروژه‌ها بودیم، ‌ابراز کرد: مه‌ترین اقدام مدیریت شهری در سال‌های گذشته را باید توسعه متوازن شهر و توجه به حوزه‌های مختلف دانست که سبب تغییر نگاه‌ها به شهر قم شده است.

وی ورود قم به مسیر توسعه را موردتوجه قرارداد و افزود: متأسفانه قم دارای عقب‌ماندگی‌های سنواتی است که با برنامه‌ریزی‌ها در سال‌های گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است که امیدواریم این روند هرچند با مشکلات اقتصادی روبرو بوده همچنان ادامه‌دار باشد.

اسماعیلی حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده را از مشکلات شهر قم ذکر کرد و یادآور شد: شهر قم عقب‌ماندگی‌های زیادی داشته و مردم مطالبات انباشته زیادی دارند و اما ما در مسیر توسعه قرار داریم، اتفاق خوبی است و امیدوارم این کار ادامه پیدا کند.**