35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

سرانه فضای سبز پردیسان از متوسط سرانه شهر بالاتر است/احداث مسیرهای سلامتی و دوچرخه‌سواری در بوستان‌های منطقه

مدیر منطقه هشت شهرداری قم گفت: بیشترین سرانه فضای سبز شهر قم مربوط به منطقه پردیسان است که این سرانه در حال نزدیک شدن به استانداردهای جهانی است.

محمد رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تلاش مدیریت شهری در سال‌های گذشته برای افزایش سرانه‌های فضای سبز در شهر اظهار داشت: در سال‌های اخیر نهضتی که در توسعه فضای سبز در شهر قم آغازشده واقعاً مثال زدنی بود، به شکلی که تنها بنای توسعه کمی نبود و کیفیت نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد کاشت گونه‌های مثمر، زیبا و متناسب با اقلیم قم هستیم، ابراز کرد: سرانه فضای سبز پردیسان در شرایط بسیار خوبی بوده و از متوسط سرانه شهری قم بالاتر است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به احداث بوستان بانوان در پردیسان تصریح کرد:  بوستان بانوان با همتی که در مدیریت شهری شکل گرفت سال گذشته افتتاح شد و امکانات خوبی هم برای بانوان منطقه ایجادشده و با همکاری بسیج نیز کار فرهنگی در این بوستان انجام می‌شود.

وی از تلاش برای احداث بوستان در محلات مسکن مهر پردیسان خبر داد و افزود: در هر یک از محلات منطقه تلاش شده بوستان محل‌های احداث شود که عموماً در کنار مسجد اصلی محله بوده و فضایی به عنوان مرکز محله تشکیل می‌دهد؛ همچنین در معابر اصلی منطقه ازجمله بلوار امامت و خیابان ابوطالب نیز در حال احداث بوستان هستیم.

رمضانی با تأکید بر اینکه اکثر بوستان‌هایی که در دو سال اخیر در منطقه پردیسان احداث شده مسیر سلامت و مسیر دوچرخه‌سواری دارد که تأثیر زیادی در رضایت‌مندی شهروندان داشته است گفت: به همت معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری بوستان تخصصی دوچرخه و پارک ترافیک شامل هفت پیست حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در حال احداث بوده و طراحی بسیار ویژه‌ای دارد و با توجه به اینکه دو طرف بلوار اجرا می‌شود در طراحی پل اتصالی پیش‌بینی‌شده که طراحی آن جالب توجه است. **