37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

توسعه منطقه ۳ سبب ایجاد نرخ منفی جابجایی جمعیت شده است/تلاش برای افزایش برنامه‌های نشاط اجتماعی

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه توسعه اماکن و فضاهای شهری سبب شده میزان جابجایی از این منطقه بسیار پایین و در بازه‌هایی منفی باشد، گفت: افزایش نشاط اجتماعی، تقویت امکانات ورزشی و تفریحی در منطقه سبب شده که مردم آرامش و رفاه خوبی در منطقه داشته باشند.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تلاش شهرداری قم برای تدوین اطلس محلات و توجه به محله محوری در برنامه‌ریزی‌های شهری اظهار داشت:این کار نیازمند طبقه‌بندی محلات و جمع‌آوری اطلاعات و تعیین مدیر محلات بهعنوان رابط شهروندان و شهرداری است، چراکه اگر جایگاه مردم رسمیت پیدا کند بسیاری از مشکلات مردم در محلات کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در راستای نشاط اجتماعی برنامه‌های زیادی در سال‌های اخیر اجراشده است، ابراز کرد: توسعه فضاهای سبز و بوستان‌ها، احداث زمین‌های بازی، راه‌اندازی مجموعه‌های ورزشی ازجمله این اقدامات است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم یکی از اقدامات در زمینه ایجاد نشاط اجتماعی در منطقه را ایجاد کوچه چتری در بوستان شهید بنیادی دانست و افزود: این برنامه با استقبال بسیار زیاد شهروندان روبه‌رو بود و با اینکه هزینه زیادی نداشته ولی نشاط و شادابی شهروندان را به همراه آورد.

وی با تأکید بر اینکه منطقه سه جزو مناطقی از شهر است که شهروندان آن حس تعلق بالایی به آن دارند، تصریح کرد: میزان جابجایی از این منطقه بسیار پایین و در بازه‌هایی منفی بوده است و رشد منفی جمعیت منطقه نیز دلایل دیگری دارد که از آن جمله مسائل اقتصادی است.

روحانی وزیری ادامه داد: افزایش نشاط اجتماعی، تقویت امکانات ورزشی و تفریحی در منطقه سبب شده که مردم آرامش و رفاه خوبی در منطقه داشته باشند؛ در بافت محلی منطقه فضای سبز به نسبت کمتر وجود دارد و تلاش داریم فضاهای سبز محل‌های را توسعه دهیم.

وی توجه ویژه مدیریت شهری به توسعه فضاهای شهری و فضاهای سبز را موردتوجه قرار داد و گفت: به‌عنوان نمونه انتهای محله شهید مدرس عدم توسعه شهری وجود داشته که  امروز شاهدیم که این محله بسیار زیبا و مجهز شده و فضای سبز زیبایی در آن ایجادشده که رضایتمندی مردم و نشاط عمومی را ایجاد کرده است و مردم میل بیشتری به سکونت در این محله دارند.**