35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تدوین اطلس محلات منطقه ۲ شهر قم/افزایش نشاط اجتماعی با اجرای طرح‌های ورزشی و فرهنگی در منطقه

مدیر منطقه دو شهرداری قم با بیان اینکه تدوین اطلس محلات در سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفته تا تعداد خانوار، وضعیت تأسیسات، امکانات زیربنایی و... شناسایی شود گفت: در این اطلس شاخص‌های مختلف از نظر فضای سبز، اقتصاد، شهرسازی، عمر ساختمان‌ها و... احصا شده است.

رضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت تلاش برای رفع مشکلات مناطق کم برخوردار اظهار داشت: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای رفع مشکلات مناطق محروم به‌ویژه مناطق ۲ و ۶ شده است و مدیریت شهری در تلاش بوده تا در کنار ایجاد عدالت اجتماعی، توسعه متوازن مناطق را دنبال کند.

وی با بیان اینکه تدوین اطلس محلات در سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفته تا تعداد خانوار، وضعیت تأسیسات، امکانات زیربنایی و… شناسایی شود ابراز کرد: در این اطلس شاخص‌های مختلف از نظر فضای سبز، اقتصاد، شهرسازی، عمر ساختمان‌ها و… احصا شده است.

به گفته مدیر منطقه دو شهرداری قم در کنار احداث مجموعه فرهنگی ورزشی منطقه، احداث نخستین پیست حرفهای دوچرخه سواری در منطقه دو اقدام قابل‌توجه در شادابی و طراوت شهری بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در ایجاد سرانه‌های تفریحی، خدماتی و ورزشی نگاه ویژهای برای پرکردن اوقات فراغت جوانان در شهر قم وجود دارد، عنوان کرد:هرچه فضاهای تفریحی بیشتر شود در بهبود کیفیت زندگی خانواده‌ها نیز تأثیر بیشتری خواهد داشت.

رحیمی ادامه داد: همراهی با مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی در سطح منطقه از اقداماتی بود که در شهر توسعه پیداکرده و شاهد نتیجه مثبت آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ خیابان اصلی در منطقه دو با نام شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم همین منطقه نام‌گذاری شده است، افزود: یادمان شهید ابومهدی المهندس هم آماده‌سازی شد و المانهای اختصاصی مرتبط با دفاع مقدس نیز در منطقه ایجادشده است.**