35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ساماندهی حمل‌ونقل باری با تدوین طرح جامع “بار” برای نخستین بار در قم/صدور بیش از ۳۳۰۰ پروانه فعالیت خودروهای دیزلی

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در طرح جامع بار 1700 پروانه برای خودروهای بار دیزل با ظرفیت 3 تن تا بالای 10 تن در استان قم و 1600 پروانه خودرو برای سایر استان‌های زیر نظر شهر قم صادرشده است.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تدوین نخستین “طرح جامع بار” کشور در قم اظهار داشت: شهرداری قم با تدوین طرح جامع بار توانست بسیاری از چالش‌های حوزه بار و حمل‌ونقل بار را ساماندهی کند.

وی مهم‌ترین چالش این حوزه را نبود سازوکاری مشخص برای صدور پروانه بار دانست و گفت: با تدوین طرح جامع بار برای نخستین بار در کشور، ساماندهی این حوزه به‌صورت جدی در دستور کار قرارگرفته و شهر قم به‌عنوان استان معین جهت صدور پروانه‌های بار انتخاب شد.

سرپرست سازمان مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم تصریح کرد: طی این طرح ۱۷۰۰ پروانه برای خودروهای بار دیزل با ظرفیت ۳ تن تا بالای ۱۰ تن در استان قم و ۱۶۰۰ پروانه خودرو برای سایر استان‌های زیر نظر شهر قم صادرشده است.

وی یکی دیگر از اقدامات مهم در حوزه حمل‌ونقل را در شهرداری قم بازنگری آیین‌نامه رتبه‌بندی شرکت‌های حمل‌ونقل درون‌شهری دانست و بیان کرد: در این مدت همچنین تغییر آیین‌نامه رتبه‌بندی شرکت‌های حمل‌ونقل درون‌شهری پیگیری و مصوب شد.

نیک تعداد خودروهای باری سبک در قم را عددی معادل پنج هزار و ۱۱۴ خودرو اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد خودروهای باری سنگین و کامیون با پروانه نیز بیش از دو هزار و ۲۰۰ خودرو در سامانه مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم ثبت‌شده است.**