35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهره‌برداری از پروژه فاز سوم بلوار شهید روحانی تا ۳ ماه آینده/کاهش ترافیک هسته مرکزی با اجرای پروژه

مدیر منطقه یک شهرداری قم از بهره‌برداری از پروژه فاز سوم بلوار شهید روحانی تا 3 ماه آینده خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، احمد ترکمن با اشاره به محدوده جغرافیایی منطقه یک شهر قم اظهار داشت: این منطقه نخستین منطقه شهری و از قدیمی‌ترین مناطق قم است و در واقع منطقه یک از ابتدای حرم مطهر سمت غرب خیابان معلم تا شمال شهر است و محلات قدیمی همچون خیابان انقلاب و آیت‌الله طالقانی، بلوار ۱۵ خرداد، مسجد جامع و امامزاده موسی مبرقع(ع) و در این منطقه شهری قرار دارد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم پیرامون اجرای پروژه‌های عمرانی منطقه ابراز کرد: در حال حاضر پروژه‌هایی در محدوده دروازه ری، نوبهار، اطراف مسجد جامع، چهل اختران و شهیدان برقعی عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌ها به‌طور سالیانه تعریف می‌شود و برخی نیز در طول چندساله فعال هستند، تصریح کرد: در این راستا پروژه‌های فعلی زیادی در این منطقه در حال اجرا بوده که یکی از آن‌ها احداث فاز سوم بلوار شهید روحانی است که عملیات اجرایی آن آغازشده است.

ترکمن در تشریح این پروژه عنوان کرد: ابتدا و انتهای پروژه شهید روحانی در سال‌های قبل بازگشایی، تملک و جدول‌گذاری شده است و بخش میانی پروژه به طول بیش از ۵۶۰ متر از موقوفه رشید زاده در حال عملیاتی شدن است.

وی ادامه داد: در این خصوص توافقات و خاک‌برداری انجام شد و در روزهای گذشته پیمانکار مشغول جدول‌گذاری می‌شود و سه ماه آینده این پروژه از بزرگراه امام علی(ع) تا فاز دوم روحانی و ۱۵ خرداد تحویل مردم داده می‌شود تا شاهد کاهش ترافیک باشیم.**