29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

توجه ویژه مدیریت شهری قم بر توزیع عادلانه خدمات با رویکرد محله محوری

رئیس شورای اسلامی شهر قم اهمیت توزیع عادلانه خدمات و امکانات را با رویکرد محله محوری موردتوجه قرار داد.

به گزارش شهرنیوز، حسین اسلامی امروز در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر با گرامیداشت یاد شهدای قیام ۱۷ شهریورماه اظهار داشت: خوشبختانه خبرهای خوبی از افزایش واردات واکسن به گوش می‌رسد که امیدواریم این واکسن‌ها در کنار واکسن‌های ایرانی، روند بهتری از واکسیناسیون را در سراسر کشور ایجاد کند.

وی همچنین درباره ایراد کمیته انطباق به مصوبه هفته قبل شورای اسلامی شهر در موضوع تسهیلات درمانی برای رانندگان حمل‌ونقل عمومی ابراز کرد: البته فرض اولیه برای این‌گونه تسهیلات و کمک‌ها، در نظر گرفتن محل ردیف تأمین بودجه آن است، اما به نظر می‌رسد این مسئله درباره این موضوع اساساً ضرورتی نداشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه این مصوبه سبب افزایش رضایتمندی رانندگان حمل‌ونقل عمومی شده است ادامه داد: البته شایسته بود تا این لایحه با دقت بیشتری در جزئیات به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شد و دقت بیشتری هم در کمیسیون مربوطه درباره آن صورت می‌گرفت.

اسلامی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر باید یکی از دو راه اصرار بر مصوبه و یا تمکین به نظر کمیته انطباق را موردتوجه قرار دهیم.

وی به پیگیری تشکیل کمیته‌ای در شهرداری و شورای شهر برای توجه بیشتر به مناطق کم برخوردار اشاره و خاطرنشان کرد: رعایت توزیع عادلانه خدمات، امکانات و نگاه عدالت‌گستر به اقشار محروم و آسیب‌پذیر با رویکرد محله محوری از نکاتی است که در حُکم شهرداران هم موردتوجه قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم درعین‌حال به موضوع نامگذاری شوارع و معابر شهری به نام شهدای سرافراز اشاره و پیشنهاد کرد تا برخی کوچه‌ها بر اساس سکونت دو خانواده شهید، با عنوان ابداعی «کوچه دو شهید» مزیّن و نام آن دو شهید در ذیل تابلوی کوچه اشاره شود.**