29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تدوین دستورالعمل واحد مالی برای سازمان‌های شهرداری قم/رفع مشکلات ارائه گزارش‌های مالی سالانه

مدیرکل حسابرسی و امور مجامع شهرداری قم با اشاره به تدوین دستورالعمل واحد مالی برای سازمان‌های مرتبط گفت: با تدوین این دستورالعمل در حال حاضر نحوه ثبت دفترنویسی، ثبت‌اسناد دفتری و ثبت چک‌های مدت‌دار همسو با حوزه مالی مرکز یکپارچه‌شده و مشکلات سازمان‌ها در ارائه گزارش‌های مالی سالانه رفع شد.

حمیدرضا بیطرفان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، یکی از مشکلات سازمان‌ها در گذشته را عدم ثبت امور مالی و حسابرسی به شیوه‌های مختلف دانست و اظهار داشت: خوشبختانه با تدوین دستورالعمل واحد، نحوه حسابداری و حسابرسی در همه سازمان‌های شهرداری شکل واحدی پیداکرده است.

وی اهداف تدوین دستورالعمل واحد برای سازمان‌ها را موردبررسی قرارداد و تصریح کرد: با تدوین این دستورالعمل در حال حاضر نحوه ثبت دفترنویسی، ثبت‌اسناد دفتری و ثبت چک‌های مدت‌دار همسو با حوزه مالی مرکز یکپارچه‌شده و مشکلات سازمان‌ها در ارائه گزارش‌های مالی سالانه رفع شده است.

مدیرکل حسابرسی و امور مجامع شهرداری قم شفاف‌سازی در حوزه مالی را یکی از مهم‌ترین نتایج دستورالعمل واحد مالی دانست و یادآور شد: این هماهنگی و یکپارچگی در گزارش‌های مالی سال ۹۸ و ۹۹ خود را نشان داده و مشکلات سال‌های گذشته، رفع و علاوه بر شفاف‌سازی در حوزه مالی زمان ارائه گزارش‌ها نیز منظم شد.

وی با تأکید بر رفع ابهامات مالی سازمان‌ها در هنگام بررسی کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر برای بودجه‌بندی خاطرنشان کرد: با رفع ابهامات مالی سازمان‌ها قبل از ثبت پیش‌نویس نهایی، جلسات مشترکی بین مدیران مالی سازمان‌ها و شورا برگزارشده و گزارش کامل و بدون نقص به شورا فرستاده می‌شود.

بیطرفان با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی عملکرد به‌ویژه در حوزه مالی یادآور شد: شهرداری در سال‌های گذشته تلاش زیادی در این زمینه انجام داده و خوشبختانه امروز شهرداری قم یکی از نهادهای شفاف عملکرد در استان به شمار می‌رود.**