25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

حفر ۵۰۰۰ حلقه چاه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در قم/رفع نقاط بحرانی آب‌گرفتگی

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: برای حل مشکل آب‌های سطحی نزدیک به 5 هزار حلقه چاه در سطح شهر حفر شده و همچنان احداث کانال‌های سطحی در دستور کار است.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به اهمیت هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی در سطح شهر اظهار داشت: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام‌گرفته و بیش از ۸۰ درصد نقاط بحرانی آب‌گرفتگی رفع شده است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد کانال‌های آب‌های سطحی و حفر چاه در سال‌های اخیر در دستور کار مدیریت شهری بوده و تا حدود زیادی شاهد بهبود وضعیت بوده‌ایم.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: برای حل مشکل آب‌های سطحی نزدیک به ۵ هزار حلقه چاه در سطح شهر حفر شده و همچنان احداث کانال‌های سطحی در دستور کار است.
وی با بیان اینکه برخی از آب‌گرفتگی‌های سطح شهر به علت مشکلات فراشهری است تصریح کرد: تلاش‌ها و هماهنگی‌های بین دستگاهی در سال‌های گذشته برای حل این مشکل صورت گرفته است ولی همچنان یکی از دغدغه‌ها با آغاز بارندگی‌ها، حل مشکلات این نقاط فراشهری است.
میرهادی از آمادگی کامل عوامل شهرداری برای رفع آب‌گرفتگی‌های احتمالی سطح شهر خبر داد و افزود: یکی از مشکلات عمده در ایجاد آب‌گرفتگی‌ها، انسداد مسیرهای انهار شهری و عدم اتصال آن‌ها به یکدیگر است که نیاز بوده شهروندان در این زمینه با پرهیز از رهاسازی پسماندها و زباله‌ها، مجموعه مدیریت شهری را برای کاهش مخاطرات آب‌گرفتگی‌های احتمالی حمایت کنند.