29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

پارکینگ‌های موقت موتورسیکلت در قم ایجاد می‌شوند/تلاش شهرداری برای سهولت در ترددهای شهری

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: پارکینگ‌های موقت در هسته مرکزی شهر و مقابل مراکز خدماتی، درمانی و پرتردد ایجاد خواهند شد.

به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی با اشاره به ایجاد پارکینگ موتورسیکلت در سه‌راه خورشید واقع در خیابان امیرکبیر حدفاصل بین خیابان حضرت امام (ره) تا پل بازارچه و پارکینگ مقابل بیمارستان کامکار، از برنامه‌ریزی و پیگیری جهت افزایش پارکینگ‌های موقت موتورسیکلت خبر داد.
وی با بیان اینکه ساماندهی محل‌های توقف موتورسیکلت، سهولت و افزایش ایمنی تردد عابرین پیاده و کاهش سرقت، از مهم‌ترین عوامل ایجاد پارکینگ‌های موقت هستند تصریح کرد: تجربه این کار نشان از موفقیت این طرح دارد.
سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در این خصوص مشکلاتی نظیر نبود فضای مناسب به‌ویژه در معابر اطراف حرم مطهر، مدارس علمیه، بازار و مراکز درمانی وجود دارد که کارشناسان این سازمان با شناسایی محل‌های مناسب، سعی در ایجاد بستر جدید جهت تغییر کاربری و پیگیری مراحل اخذ مجوزات لازم را دارند.
وی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش مجموعه شهرداری و سازمان حمل‌ونقل و ترافیک ایجاد شرایطی جهت تردد ایمن و راحت برای شهروندان، موتورسیکلت‌سواران و همچنین خودروها بوده و در این راه همچون گذشته نیازمند همکاری و پشتیبانی شهروندان هستیم .