35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای طرح هندسی و ایجاد باند کندرو در بلوار خداکرم/ افتتاح طرح تا یک ماه آینده

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به وقوع حوادث در بلوار خداکرم به سمت مجموعه سرای ایرانی گفت: طرح اصلاح هندسی این محور در دست اقدام است و تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار داشت: با توجه به اینکه سال‌های گذشته  بعد از پایانه مسافربری شاهد حوادث جانی و مالی بسیار زیادی بودیم، اجرای طرح باند کندرو بلوار خداکرم به سمت مجموعه سرای ایرانی در برنامه قرار گرفت.

وی ابراز کرد: بر این اساس تصمیم بر این شد، اصلاح مهندسی مناسبی در بلوار خداکرم داشته باشیم که با پیگیری‌های صورت گرفته طراحی آن سال گذشته به پایان رسید و برای امسال نیز ردیف اعتباری برای آن پیش‌بینی‌شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه این پروژه حدود دو میلیارد تومان هزینه دارد تصریح کرد: بر اساس این طرح، بعد از پل شهید دستغیب به سمت سرای ایرانی، یک باند کندرو ایجاد می‌شود که خودروها بتوانند زمانی که به سمت سرای ایرانی حرکت می‌کنند به‌صورت آنالیزه شده از باند کندرو رفت‌وآمد داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه عمرانی که حدود ۶۰ درصد آن اجراشده و تا یک ماه آینده آماده افتتاح می‌شود، ترافیکی خطر، ترافیک و مشکلات ترافیکی به همراه حوادث جانی و مالی کاهش می‌یابد.**