31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تأکید شهردار قم برافزایش دیدارهای مردمی مدیران شهری با شهروندان/ شهر قم نیازمند عزم همگانی برای رفع مشکلات است

شهردار قم با تأکید بر اهمیت تکریم ارباب‌رجوع و رفع مشکلات شهروندان برافزایش برنامه‌های دیدارهای مردمی و ملاقات عمومی مدیران شهری تأکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در جلسه شورای مدیران شهرداری که همراه با مراسم تکریم و معارفه معاونت‌های حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات شهری و معماری و شهرسازی با حضور رئیس شورای شهر قم برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شادروان مهندس غلامرضا جانقربان اظهار داشت: جای ایشان در میان همه ما خالی است و همواره به یاد او و خدمات ارزشمندشان هستیم.
شهردار قم در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید برای رفع معضلات شهر کریمه اهل‌بیت(س) هماهنگی لازم در بین تمامی دستگاه‌ها و متولیان امور باید اتفاق بیافتد و این مهم نیز نیازمند عزم همگانی است، بیان کرد: برای احصاء و رفع مشکلات شهروندان، مدیران مناطق به‌صورت هفتگی در مساجد محله‌ها حضور یافته و به بررسی مسائل و مشکلات مردم بپردازند.
وی همچنین با تأکید بر تلاش برای رفع مشکلات شهروندان افزود: به‌منظور تکریم بیشتر مراجعین مناطق هشتگانه، برنامه‌های هفتگی و ملاقات عمومی نیز با قوّت و منظم برگزار و در پی آن برطرف کردن مسائل و مشکلات شهروندان در اولویت قرار گیرد.
دکتر سقاییان نژاد به معارفه معاونان جدید شهرداری پرداخت و گفت: دکتر طبیبی که در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم مسئولیت را برعهده‌گرفته ضمن تحصیلات عالیه مرتبط دارای تخصص و تجارب ارزشمندی در حوزه ترافیک به‌ویژه در بحث هوشمندسازی هستند.
وی بابیان اینکه هوشمندسازی در ترافیک از برنامه‌ها و نیازهای اصلی شهر است، گفت: باید در این بخش برنامه‌های تحول‌آفرین اجرا شود و با استفاده از ظرفیت‌های موجود مشکلات را برطرف کرد.
شهردار قم با قدرانی از زحمات دکتر ذاکریان معاون سابق حمل‌ونقل و ترافیک گفت: اتفاقات مثبتی در مدت‌زمان مسئولیت در بخش اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی انجام شد که از شاخص‌ترین آن‌ها اجرای طرح نوسازی اتوبوس‌ها و همچنین خرید اتوبوس‌های جدید بود.
دکتر سقاییان نژاد با تبریک انتصاب مهندس میلانی به‌عنوان سرپرست معاونت شهرسازی و معماری گفت: وی از کارشناسان و متخصصان مجرب شهرداری در حوزه شهرسازی است و با توجه به مشکلاتی موجود ازجمله ایرادات طرح تفصیلی امیدواریم با حضور ایشان شاهد برطرف کردن مشکلات و حفظ اعتدال باشیم.
وی با تأکید بر اینکه انتظار داریم گره‌ها باز شود و کارها نیز قانونمند پیش رود بیان کرد: قم شهر تمدن ساز است و سیما و منظر شهری در آن برای ما موردتوجه است و در این زمینه باید کارهای اساسی را دنبال و از انجام امور غیر کارشناسی پیشگیری کرد.
شهردار قم همچنین از تلاش‌های مهندس سامع معاون سابق خدمات شهری شهرداری قم قدردانی و با آرزوی موفقیت برای ایشان در سنگر دیگر خدمتی گفت: تعامل ایشان و پیگیری خالصانه امور از عوامل موفقیت او بود.****