40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

گزارشات بودجه‌ای شهرداری قم شفاف و به‌روز است/رصد و پایش اقدامات با سامانه‌های کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با تأکید بر اینکه می‌توان هرماه بودجه شهرداری را بر اساس سامانه کنترل پروژه و سامانه ارزیابی برنامه و بودجه رصد کرد گفت: هر شش ماه یکبار بازخورد راهبردی به ارزیابی اهداف راهبردی در شش ماه گذشته می‌پردازد و در پایان سال نیز تجزیه‌وتحلیلی قوی از شرایط را به ما می‌دهد.

محسن رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به ایجاد روال منطقی و مشارکتی بین داخل و خارج مجموعه شهرداری قم در سال‌های گذشته اظهار داشت: با ابزارهایی که در دست داشته سیستمی نظام‌مند و قوی در سال‌های گذشته تدوین‌شده است که در تمام مراحل کار به ما کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه‌های کنترل پروژه، ارزیابی عملکرد و بازخورد راهبردی رصد و پایش می‌شود، ابراز کرد: یکی از اقدامات مهم در سال‌های گذشته ساماندهی همکاران و نیروهای شهرداری و ارتقای شغلی آنان بر اساس تعهد بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم یکی از اقدامات مهم در سال‌های گذشته در شهرداری را پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در بحث ستاد شهر هوشمند و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و افزود: فضای موجود برای نحوه اداره شهر و پاسخگو و شفاف بودن با مردم و شورای اسلامی شهر بسیار روشن است.

وی با تأکید بر اینکه با این سیستم می‌توان هرماه بودجه شهرداری را بر اساس سامانه کنترل پروژه و سامانه ارزیابی برنامه و بودجه رصد کرد گفت: هر شش ماه یکبار بازخورد راهبردی به ارزیابی اهداف راهبردی در شش ماه گذشته می‌پردازد و در اصلاح بودجه از آن استفاده می‌کند و در پایان سال نیز تجزیه‌وتحلیلی قوی از شرایط را به ما می‌دهد.

رنجبر خاطرنشان کرد: ما هم بر اساس این سیستم می‌توانیم گزارش کنیم و نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر نیز این گزارشات را رصد کنند و از ما بخواهند که برنامه را تصحیح کنیم و آن را پیش ببریم.**