34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۲۱ پروژه شاخص شهری در منطقه چهار قم/تأثیر اجرای طرح‌های شهری در توسعه اقتصادی

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: از سال 94 تا سال 99 بیش از 370 میلیارد تومان برای پروژه‌های شاخص منطقه هزینه شده که شامل 21 پروژه بوده است.

مهدی اصفهانیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای منطقه چهار اظهار داشت: از سال ۹۴ تا سال ۹۹ بیش از ۳۷۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های شاخص منطقه هزینه شده که شامل ۲۱ پروژه بوده است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها نقش به‌سزایی در تقویت سرانه‌های خدماتی منطقه در حوزه‌های مختلف داشته و رضایتمندی شهروندان را افزایش داده است، افزود: به عنوان نمونه احداث مسیر دسترسی به مسجد حضرت خضر نبی(ع) ازجمله پروژه‌هایی بود که سالها در دست اقدام داشتیم و سال ۱۳۹۹ با اعتبار یک میلیارد تومان انجام شد.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با تأکید بر اینکه در حوزه ترافیکی از سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۶۶ طرح اصلاح هندسی در منطقه اجراشده است، تصریح کرد: حدفاصل میدان مفید تا خیابان فجر هم خط ویژه دوچرخه اجراشده که ادامه آن نیز در آینده اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به نصب ۱۱ پل عابر پیاده در ۶ سال گذشته در منطقه ادامه داد: منطقه چهار شهر قم یکی از مناطقی است که طی سالهای اخیر توسعه قابل توجهی یافته و درآمدی نیز از طریق این توسعه نصیب شهر شده است.

اصفهانیان مقدم معابری چون بلوار شهید آیت الله صدوقی(ره)، بلوار محمدامین(ص)، بلوار جمهوری اسلامی، بلوار فردوسی و… را ازجمله گلوگاه‌های اقتصادی شهر قم هستند، یادآور شد: به دلیل توسعه مطلوب و تقویت زیرساخت‌های این محورهای مهم در منطقه چهار قم، این توسعه اقتصادی محقق شده است.**