31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

نظافت شهری روزانه ۲۵ میلیون مترمربع در قم/تفکیک از مبدأ پسماند به ۱۵ درصد رسید

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه هزار و 500 نفر از پرسنل پاکبان‌ در زمینه نظافت شهری فعالیت دارند گفت: این نیروها از ساعت 22 تا هفت صبح فعال هستند که روزانه نزدیک به 25 میلیون مترمربع، نظافت شهری صورت می‌گیرد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری در حوزه مدیریت پسماند اظهار داشت: روزانه بیش از ۷۰۰ تن پسماند از سطح شهر قم جمع‌آوری می‌شود که بخشی از این میزان مربوط به پسماندهای عفونی و بیمارستانی است.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۳۵۰ تن از این پسماند جداسازی شده و پردازش می‌شود و به‌زودی بخش دیگر نیز پردازش خواهد شد، ابراز کرد: پسماندهای عفونی نیز در دستگاه زباله‌سوز بی خطرسازی و ایمن‌سازی می‌شود

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به برنامه‌های شهرداری در زمینه جمع‌آوری پسماند خشک گفت: سال ۹۴ بالغ‌بر ۱۳ غرفه پسماند داشتیم که سال ۹۹ به بیش از ۴۹ غرفه رسیده است، همچنین تعداد ناوگان نیز از ۲۲ دستگاه به ۲۵۱ دستگاه رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه با همراهی شهروندان در زمینه تفکیک پسماند از مبدأ، در سال ۹۹ میزان تفکیک پسماند خشک به حدود ۱۵ درصد رسیده است، تصریح کرد: ناوگان جمع‌آوری پسماند از ساعت ۲۱ تا ۶ صبح اقدام به جمع‌آوری پسماند سطح شهر می‌کنند و نیاز است شهروندان همکاری داشته و در این ساعات پسماندهای خانگی را در مکان‌های مناسب برای جمع‌آوری قرار دهند.

میرهادی با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل پاکبان‌ در زمینه نظافت شهری فعالیت دارند خاطرنشان کرد: این نیروها از ساعت ۲۲ تا هفت صبح فعال هستند که روزانه نزدیک به ۲۵ میلیون مترمربع، نظافت شهری صورت می‌گیرد.**