29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آغاز عملیات عمرانی فاز سه بلوار شهید روحانی قم/ایجاد دسترسی جدید از کمربندی امام علی(ع)

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به آغاز عملیات عمرانی فاز سه بلوار شهید روحانی گفت: با پایان تملکات عرصه در مسیر در محدوده طرح، فاز اجرایی و عملیات عمرانی احداث این بلوار آغاز شد.

به گزارش واحد خبر منطقه یک شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به آغاز عملیات عمرانی فاز سه بلوار شهید روحانی اظهار داشت: این بلوار با عرض ۴۵ متر و در طول ۷۵۰ متر در دستور احداث قرارگرفته که توسط پیمانکار و همکاران منطقه با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این بلوار از کمربندی امام علی (ع) تا خیابان دارالحدیث بوده که به‌صورت بلوار و در هر جهت با دو باند عبوری طراحی و در حال اجراست، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به‌سرعت مراحل احداث و تکمیل این محور را به پایان برسانیم تا شهروندان این محدوده با آرامش بیشتری بتوانند تردد کنند.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با تأکید بر اینکه این محور در هر جهت دارای ۱۵ متر عرض برای سواره‌رو است، عنوان کرد: برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و روان آب‌ها نیز دو نهر در طرفین به طول ۱۷۰۰ متر احداث می‌شود و جدول‌گذاری رفوژ وسط نیز ۱۷۰۰ متر طول خواهد داشت.

ترکمن یادآور شد: این پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال در حال احداث بوده که کلیه هزینه‌های احداث آن از محل منابع داخلی شهرداری تأمین‌شده است.

وی ضمن تشکر از صبوری و همراهی شهروندان در اجرای طرح‌ها و اقدامات انجام‌شده در منطقه ابراز کرد: مجموعه شهرداری قم و منطقه یک تمام تلاش خود را در زمینه بهبود سطح زندگی شهری و آسایش شهروندان به کارگرفته و صادقانه و خالصانه در مسیر خدمت به مردم گام برمی‌دارد و از شهروندان محترم شهر مقدس قم نیز خواستاریم با رعایت اصول شهروندی و حفظ و نگهداری از امکانات شهری، ما را در ارائه خدمات بهتر و بیشتر یاری نمایند.**