31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

واکسیناسیون ۱۵۰۰ نفر از باغبانان و کارشناسان فضای سبز شهری قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز واکسیناسیون 1500 نفر از کارگران، کارشناسان و پرسنل حوزه فضای سبز شهرداری قم خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی نیروهای فضای سبز شهرداری در محیط‌های شهری و پرخطر اظهار داشت: پس از پیگیری‌های انجام‌شده و تخصیص سهمیه واکسن کرونا، کار واکسیناسیون نیروهای شاغل در حوزه فضای سبز مدیریت شهری قم از روز چهارشنبه آغازشده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اقدامات نیروهای فعال در حوزه فضای سبز در ایام شیوع ویروس کرونا افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، دستورالعمل‌های لازم برای مقابله با این ویروس در کمترین زمان ممکن تهیه و ابلاغ شد.

وی با اشاره به ادامه فعالیت‌های روزمره توسعه و نگهداری از فضای سبز ابراز کرد: علاوه بر اقدامات جاری در بخش‌های توسعه و نگهداری از فضای سبز شهر قم، انسداد ورودی بوستان‌ها در شرایط قرمز، ضد عفونی فضاهای عمومی بوستان‌ها، سرویس‌های بهداشتی و کلیه مجموعه‌های بازی و حرکت‌درمانی شهر به‌صورت مستمر، نظارت بر فعالیت مراکز عرضه مایحتاج و مراکز رفاهی و تفریحی و جلوگیری از تجمع خانواده‌ها در شرایط قرمز کرونایی بخشی از اقدامات در این حوزه بوده است.

جوادیان برگزاری جلسات متعدد در خصوص راه‌های پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در بوستان‌ها را مورد توجه قرارداد و گفت: به امید خدا پس از اتمام واکسیناسیون این بیماری ریشه‌کن خواهد شد و شهروندان از بوستان‌ها به‌راحتی استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای غرفه‌های زیرمجموعه سازمان که در بوستان‌ها و فضاهای شهری هم دستورالعملی صادرشده تا ملزم به رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی در عرضه اقلام موردنیاز مردم باشند.

وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود با تأمین واکسن موردنیاز طی روزهای آینده، درمجموع بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروهای فضای سبز شهرداری قم دوز اول واکسن کرونا را دریافت کنند.**