37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رونمایی از تابلوی کوچه هنرمند جهادگر سیدمحمد ساجدی

تابلوی کوچه هنرمند جهادگر سیدمحمد ساجدی در حاشیه آخرین شب مراسم هیات هنر و رسانه قم رونمایی شد.

به گزارش شهرنیوز، با پیشنهاد کمیته نامگذاری شهرداری قم و با موافقت اعضای شورای شهر، به پاس خدمات ارزنده و ماندگار هنرمند جهادگر سیدمحمد ساجدی و زنده نگاه داشتن یاد او، کوچه ۱۰ بلوار الغدیر به نام این هنرمند فقید نامگذاری شد.

آئین رونمایی از تابلوی شناسایی این کوچه، دوشنبه شب در حاشیه آخرین شب مراسم هیات هنر و رسانه استان قم و با حضور برخی اعضای شورای شهر، مدیران شهری و هنرمندان و اصحاب رسانه استان صورت گرفت.

طی سال‌های اخیر طی نهضت نامگذاری کوچه‌ها و معابر شهر قم به نام شهدا و افراد شاخص شهر، پیشنهادات شهروندان برای کوچه‌ها و معابر شهر اخذ شده و ضمن بررسی شرایط در کمیته نامگذاری شهرداری و پیشنهاد به شورای شهر این اقدام صورت می‌گیرد.

سیدمحمد ساجدی در سال ۱۳۵۹ در شهر قم متولد شد و پس از تحصیل در هنرستان هنرهای تجسمی تهران وارد دانشگاه شد و در رشته عکاسی به ادامه تحصیل پرداخت، وی از شاگردان نزدیک مسعود نجابتی و از مؤسسین کانون هنر شیعه در قم بود.

این گرافیست انقلابی همواره حضور فعالی در اردوهای جهادی در مناطق محروم داشت و مشتاقانه در انجام فعالیت‌های فنی و عمرانی برای محرومان شرکت می‌کرد. سیدمحمد به گفته دوستانش بسیار پرکار، بااخلاص و باصفا بود.

وی در آبان ماه سال ۱۳۹۷ در مسیر بازگشت از سفر معنوی کربلا و شرکت در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی به همراه خانواده خود در سانحه رانندگی حیات دنیوی خویش را وداع گفت.**