39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم تولید محتوای مناسب برای ترغیب واکسیناسیون عمومی

رئیس شورای اسلامی شهر قم از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا با تولید محتوای مناسب و تخصصی در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ترغیب واکسیناسیون عمومی ویروس کرونا زمینه لازم را برای انجام امور اطلاع‌رسانی در سطح شهر توسط شهرداری فراهم نماید.

به گزارش شهرنیوز، حسین اسلامی در نشست رسمی و علنی امروز شورای اسلامی شهر با تسلیت ایام سوگواری خاندان اهل بیت (ع) بیان کرد: از دست دادن معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم در این ایام و بر اثر ابتلا به کرونا، ضایعه‌ای اسفناک بود که باید آن را نیز به همه دست اندرکاران مدیریت شهری و مردم تسلیت گفت.

وی شادروان جانقربان را مرد خدمت خواند و ابراز امیدواری کرد شیوع کرونا با رعایت بیشتر شیوه نامه‌های بهداشتی توسط همه اقشار جامعه، روز به روز کم و کمتر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم در عین حال به زادروز حکیم ابوعلی سینا توجه داد و با تبریک روز پزشک گفت: تردیدی نیست که در ایام همه‌گیری کرونا، این کادر بهداشت و درمان بود که در خط مقدم مبارزه با این بیماری حاضر بودند که باید از آنان نیز تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا در کشور نگران‌کننده و در شهر قم نگران‌کننده‌تر است، اضافه کرد: متأسفانه برخی تبلیغات منفی درباره واکسیناسیون سبب شده تا برخی از اهالی قم استقبال قابل توجهی در این موضوع نداشته باشند و این امر از عدم تشکیل صف در مراکز واکسیناسیون هویداست.

وی ادامه داد: قطعاً مردم باید به اخطارهای مجموعه دست اندرکاران بهداشت و درمان کشور توجه داشته باشند تا بتوانیم با کمک و همیاری یکدیگر بر این بیماری همه گیر غلبه کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم در عین حال با تقدیر از اقدامات مجموعه شهرداری قم در اطلاع‌رسانی هشدارهای کرونایی از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا تا با تولید محتوای مناسب و تخصصی در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ترغیب واکسیناسیون عمومی ویروس کرونا زمینه لازم را برای انجام امور اطلاع‌رسانی در سطح شهر توسط شهرداری فراهم نماید.

اسلامی به انتصاب عباس ذاکریان به عنوان یکی از فعالان مدیریت شهری در سِمَت معاون خدمات شهری شهرداری قم اشاره کرد و گفت: حضور یک پزشک در این منصب می‌تواند سبب توجه بیشتر به مدیریت بیماری کرونا در شهر قم باشد.**