28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز پزشک

شهردار قم در پیامی فرا رسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در پیامی به مناسبت فرا رسیدن یکم شهریور ماه زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، این روز را به جامعه پزشکی ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام به شرح زیر می‌باشد:

رفع درد و آلام و تلاش برای دستیابی افراد جامعه به جسمی سالم و پوشاندن لباس عافیت و سلامت بر بیماران که ضرورتی است در زمینه‌سازی تحقق جامعه‌ای سلامت‌محور وظیفه‌ای سترگ و اساسی بر عهده خادمین سلامت و جامعه پزشکی که به حق در دوران اخیر نشان دادند تا پای جان استوارانه به سوگند حرفه‌ای خود پایبند هستند.

ضمانت سلامت جامعه، تعهد، تخصص و اخلاصی است که پزشکان باید همراه با حکمت و دانش خود آن را به کارگرفته و اسباب التیام روح و جسم بیماران و بهبود آنان شوند.

در این روزها که تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا، کادر بهداشت، سلامت و درمان کشور با توانی مضاعف و فداکاری بی‌مثال خدمت‌رسانی به بیماران را در شرایط سخت دنبال می‌کنند، شایسته است این تلاش و کوشش را قدر دانسته و با اهمیت بیشتر و توجه به توصیه‌ها و تزریق واکسن، باعث کاهش ابتلا به این بیماری و قطع زنجیره‌ی انتقال آن باشیم.

ضمن گرامیداشت زادروز شیخ الرئیس ابوعلی سینا دانشمند حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی که با عنوان روز پزشک نامگذاری شده است، تداوم توفیق خدمت به خلق را که اساسی‌ترین مفاهیم سوگندنامه پزشکی است از خداوند منان برای جامعه پزشکی این سرزمین مخصوصا همسایگان حضرت فاطمه معصومه(س) خواستارم.

سلام و درود خداوند رحمان بر شهدای مدافع سلامت

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم