33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای بیش از ۲۳ هزار مترمربع سیاه‌پوشانی در سطح شهر/هیچ‌ مجوزی برای ایستگاه صلواتی در شهر صادر نمی‌شود

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین(ع) گفت: یکی از موضوعات مهمی که در این ایام خصوصاً با توجه به شیوع کرونا موردتوجه قرار گیرد، سیاه‌پوشی شهر است که هرسال توسط مناطق هشتگانه و سازمان زیباسازی در دستور کار قرار می‌گیرد؛ بیش از 23 هزار مترمربع سیاه‌پوشانی شهر در آستانه ماه محرم انجام‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی در گفت‌وگوی رادیویی برنامه بی‌تعارف با بیان اینکه یکی از معاونت‌های پرکار و خدمات رسان شهرداری معاونت خدمات شهری است اظهار کرد: این معاونت دارای دو اداره کل و هفت سازمان است که امور خدمات شهری شهر را اداره می‌کند.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین(ع) گفت: یکی از موضوعات مهمی که در این ایام خصوصاً با توجه به شیوع کرونا موردتوجه قرار گیرد، سیاه‌پوشی شهر است که هرسال توسط مناطق هشتگانه و سازمان زیباسازی در دستور کار قرار می‌گیرد؛ بیش از ۲۳ هزار مترمربع سیاه‌پوشانی شهر در آستانه ماه محرم انجام‌شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه بیش از ۱۱۳ هزار متر پارچه ریسه‌ای در سطح شهر نصب‌شده است افزود: برای ایام محرم باید شهر آماده باشد و هرسال چنین تدبیری در مدیریت شهری صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه طبق مصوبه ستاد ملی کرونا هیچ مجوزی برای راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی داده نشده است خاطرنشان کرد: البته امسال برای برگزاری عزاداری در فضای باز، مجوز برپایی مراسم در فضاهای مناسب شهری داده‌شده است.

میرهادی ابراز کرد: از شهروندان خواهشمندیم در این ایام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی و توزیع نذورات بین مردم خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی وظیفه آماده‌سازی ورودی‌های شهر را بر عهده دارد یادآور شد: این سازمان هم در هسته مرکزی شهر المان‌های عاشورایی را نصب‌کرده و هم در محدوده مسجد مقدس جمکران، در ورودی جعفریه، ۷۲ تن و دیگر ورودی‌های شهری زیباسازی با المان‌های عاشورایی و نصب پارچه مشکی صورت گرفته است.**