29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها با استفاده از مصالح و نیروی انسانی بومی در اجرای پروژه‌های شهری قم

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به تلاش ویژه مدیران شهری برای استفاده از مصالح و نیروی انسانی بومی در اجرای پروژه‌های شهری گفت: در زمینه پیمانکاری و انتخاب نیروی انسانی و مصالح همواره دقت نظر شده تا بتوانیم در پیشبرد طرح و کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری موفق باشیم.

عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تلاش ویژه مجموعه شهرداری برای استفاده از تجهیزات و مصالح بومی و ایرانی اظهار داشت: در سال‌های گذشته و بنا به تأکیدات مدیران شهری، تلاش‌های زیادی برای این موضوع صورت گرفت و امروز با افتخار همه متریال و مصالح پروژه‌های شهری ملی و بومی هستند.

وی با بیان اینکه بحث بومی‌سازی و استفاده از مصالح و متریال‌های ملی به شکلی مداوم در حال اجراست، ابراز کرد: درگذشته در برخی از پروژه‌های خاص ازنظر مکانیکی، الکترونیکی و تقاطع‌های غیرهمسطح، کابل‌ها و تکیه‌گاه‌ها همه مصالح آن وارداتی بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: در این راستا با تلاش انجام‌شده و همراهی سازنده‌های بومی با در نظر گرفتن شاخصه‌های کیفی، با همراهی نیروهای توانمند بدنه شهرداری قم در بحث لیبل علمی و اجرای پروژه‌ها اتفاقات خوبی رخ‌داده است.

وی با اشاره به تلاش برای استفاده از نیروهای انسانی بومی در اجرای پروژه‌های شهری یادآور شد: این موضوع مدنظر پیمانکاران شهری قرار گرفته است، ضمن اینکه تلاش کردیم پیمانکاران کوچک بتوانند گریدهای خود را افزایش داده و توان فنی خود را نشان دهند.

حلوایی زاده خاطرنشان کرد: همچنین در ابنیه، محوطه‌سازی و سوله‌سازی به‌طور ۱۰۰ در صد از مصالح بومی قم استفاده و به‌تبع از نیروی انسانی بومی نیز در کاهش هزینه‌ها استفاده می‌شود که این موضوع در پروژه‌های کلان نیز عمدتاً وجود دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم عنوان کرد: در زمینه پیمانکاری و انتخاب نیروی انسانی و مصالح همواره دقت نظر شده تا بتوانیم در پیشبرد طرح و کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری موفق باشیم.**