30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهبود سیمای محدوده اطراف حرم مطهر با تلاش شهرداری قم/لزوم ساماندهی اصناف خودرویی در خیابان امیرکبیر

مدیر منطقه هفت شهرداری قم گفت: در سال‌های گذشته در راستای ساماندهی منظر، برقراری نظم عمومی و آسایش شهروندان و نشاط اجتماعی برنامه‌های مختلفی توسط شهرداری در نقاط مختلف شهر و به‌ویژه اطراف حرم مطهر اجراشده است.

مجید متین فر در گفت و گو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به تلاش‌های مدیریت شهری برای بهبود وضعیت هسته مرکزی و اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: در سال‌های گذشته در راستای ساماندهی منظر، برقراری نظم عمومی و آسایش شهروندان و نشاط اجتماعی برنامه‌های مختلفی توسط شهرداری در نقاط مختلف شهر و به‌ویژه اطراف حرم مطهر اجراشده است.

وی با بیان اینکه در این راستا یکی از معضلات منطقه مرکزی شهر بحث سد معبر و حضور متکدیان و دستفروشان بوده که با کار منسجمی که از سال ۱۳۹۴ در شهر آغاز شد، افزود: با این اقدام شاهد حذف کامل این مشکل در منطقه مرکزی شهر هستیم و سیما و منظر مطلوبی شکلگرفته و جلوه محدوده حرم مطهر به نسبت گذشته بسیار آبرومندتر شده و نظم کاملی در منطقه برقرار است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم ادامه داد: در بلوار امیرکبیر در محدوده حرم مطهر، شاهد جلوه نازیبایی به دلیل وجود تعداد زیادی صنوف خودرویی هستیم و پیگیر شدیم تا این صنوف به مرور به شهرک خودرو منتقل شوند و این فضا با کاربری مرتبط با محدوده حرم مطهر شکل بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی این خیابان تصریح کرد: تعداد این واحدها ۱۲۴ مورد است که بخشی از آنها توسط شهرداری تملک شده و مابقی هم به مرور باید جابجا شوند.

متین فر یکی دیگر از مشکلات اطراف حرم مطهر را بازارچه کنار پل حجتیه دانست و گفت: بخشی از آن تملک و تبدیل به فضای سبز شد که برای حل مشکل مابقی این بازارچه نیازمند حمایت مدیریت عالی استان هستیم تا بتوانیم شرایط و جلوه زیبایی برای این محدوده برقرار کنیم.

وی تصریح کرد: قبرستانهای محدوده بلوار امیرکبیر نیز یکی دیگر از معضلات ساماندهی منظر شهری در منطقه است که اگر این قبرستانها به عنوان فضای شهری مشخص شود، می‌توان فضایی مطلوب و مورد مطالبه شهروندان ایجاد کرد و رضایتمندی عمومی را شاهد بود.**