41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

نقش پررنگ موتورسیکلت‌ها در تصادفات قم/پای ثابت موتورسیکلت در بیش از ۵۰ درصد تصادفات

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه متأسفانه حجم بالایی از تصادفات و به‌تبع آن مجروحین و فوتی‌های تصادفات استان مربوط به حوادث موتورسواران است، گفت: در بیش از 50 درصد تصادفات استان، موتورسواران پای ثابت این حوادث بوده‌اند.

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به حجم بالای موتورسیکلت در شهر قم اظهار داشت: بیش از ۳۵۰ هزار موتورسیکلت در کلان‌شهر قم پلاک شده که این حجم از این وسیله نقلیه، نقش زیادی در تعداد و میزان تصادفات در استان را شامل شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه حجم بالایی از تصادفات و به‌تبع آن مجروحین و فوتی‌های تصادفات استان مربوط به حوادث موتورسواران است، ابراز کرد: در بیش از ۵۰ درصد تصادفات استان، موتورسواران پای ثابت این حوادث بوده‌اند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، یکی از مشکلات ترافیکی شهر را مربوط به موتورسواران دانست و افزود: برای نخستین بار در کشور با همکاری پلیس راهور، به‌جای برخورد سلبی با راکبین متخلف موتورسوار، آموزش این راکبین به‌جای انتقال موتور به پارکینگ اجرایی شده است.

وی با اشاره به آماده‌سازی اتوبوس آموزش ترافیکی در شهر قم تصریح کرد: این اتوبوس با حضور عوامل پلیس راهور در چهارراه‌ها حاضر و با برگزاری جلسه آموزشی و انتشار فیلم‌های مخاطرات موتورسواری ناایمن، موتورسواران متخلف را با قوانین و لزوم رعایت قوانین آشنا می‌کنند.

ذاکریان با تأکید بر اینکه اجرای این طرح با استقبال مسئولان پلیس راهور کشور مواجه شده است، عنوان کرد: سردار هادیانفر در بازدید از این اتوبوس، از اقدام شهرداری قم در این زمینه تقدیر کردند و تأکیداتی برای الگوگیری سایر شهرهای کشور از این طرح شدند.**