38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پیش‌بینی مسیر ویژه دوچرخه در بلوار امام موسی صدر/بهره‌برداری از سالن فرهنگی ورزشی منطقه ۳ تا پایان سال

مدیر منطقه سه شهرداری قم از پیش‌بینی مسیرهای دوچرخه در بلوار امام موسی صدر خبر داد و گفت: در این بلوار با توجه به وجود بوستان‌های شهید بنیادی و پاکبان امکان بسیار خوبی برای تردد دوچرخه‌ها فراهم می‌شود و امیدواریم این طرح اجراشده و مورد استقبال قرار گیرد.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری منطقه سه برای ارتقای سرانه‌های فرهنگی ورزشی منطقه اظهار داشت:در حوزه فرهنگی و ارتقاء سرانه‌ها در این بخش، منطقه همکاری بسیار خوبی برای احداث کتابخانه مرکزی شهر داشته است.

به گفته وی در سال‌های اخیر شاهد توسعه مراکز علمی و حوزوی در سطح منطقه شامل حوزه علمیه خواهران واقع در بلوار شهید بهشتی، مدرسه علمیه علوی واقع در خیابان امام خمینی(ره) نیز بوده‌ایم.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: در زمینه ارتقای سرانه ورزشی در سطح منطقه نیز با توجه به گستردگی این بخش، علاوه بر ایجاد فضاهای ورزشی در بوستان شهید بنیادی، فدک و لاله؛ سالن‌های سرپوشیده از تعداد دو سالن به سه سالن افزایش‌یافته است.

وی توجه به بازسازی زمین‌های روباز ورزشی را موردتوجه قرار داد و افزود: نسبت به احیا و بازسازی زمین چمن مصنوعی واقع در بوستان شهید شیرازی و بوستان شهید بنیادی نیز اقدامات قابل‌توجهی صورت پذیرفته است.

روحانی وزیری با تأکید بر اینکه در سطح منطقه سه مجموعه ورزشی در بوستان لاله، بوستان شهید شیرازی و بوستان امام حسن (ع) وجود دارد گفت: دسترسی اهالی به‌ویژه جوانان و بانوان در کمترین زمان و فاصله مهیا است.

وی با اشاره به توسعه سراهای محله در سطح منطقه یادآور شد: شهرداری با توجه به امکانات در اختیار از قبیل ساختمان نمازخانه درون بوستان‌ها و یا املاکی که در مسیر تملکات قرارگرفته ولی نیاز به تخریب زودهنگام ندارد؛ با همکاری سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری به امر ایجاد سراهای محله در محلات پرداخته که موجب استفاده حداکثری جوانان و همچنین توسعه در امر معاش برای بانوان بی‌سرپرست و یا افراد کم‌توان را مهیا نموده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع ورزشی و آب‌درمانی این منطقه از سال ۱۳۹۹ در بوستان پاکبان با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان توسط سازمان توسعه و عمران شهرداری آغازشده که آن‌ هم به سرانه فرهنگی و ورزشی منطقه می‌افزاید.

وی اضافه کرد: در منطقه جلسات مستمر با ائمه جماعات و معتمدین محلات داریم و تا حد امکان حمایت‌های مالی و معنوی در راستای بهسازی مساجد، اعطای مجوز تجاری رایگان، تقویت امکانات تفریحی و ورزشی مساجد و… صورت گرفته است.

روحانی وزیری از پیش‌بینی مسیرهای دوچرخه در بلوار امام موسی صدر خبر داد و افزود: در این بلوار با توجه به وجود بوستان‌های شهید بنیادی و پاکبان امکان بسیار خوبی برای تردد دوچرخه‌ها فراهم می‌شود و امیدواریم این طرح اجراشده و مورد استقبال قرار گیرد.**