31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

احیای سنت‌های قدیمی اولویت برنامه‌های شهرداری قم در برگزاری برنامه‌های ماه محرم/شهروندان ایده‌های عزاداری را به شهرداری اعلام کنند

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم احیاء سنت‌های قدیمی را اولویت برنامه‌های شهرداری در برگزاری برنامه‌های ماه محرم دانست.

مهدی کلانترزاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تسلیت فرارسیدن ماه عزای حسینی، اظهار داشت: درخواست ما از مردم خوب شهر قم و همشهریان عزیز این بوده که به حرمت ماه عزای اهل‌بیت(ع) و عشقی که همگی از طفولیت به امام حسین(ع) داریم، یک پارچه مشکی ساده و بیرق ساده به نشانه ایام عزای سرور و سالار شهیدان در سر درب کوچه‌ها نصب کنیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ابراز کرد: مدیریت شهری فضاسازی تبلیغاتی در میادین و خیابان‌های اصلی شهر را انجام می‌دهد و این شهروندان و اصناف بوده که نیاز است برای کمک به فضاسازی در کوچه و پس‌کوچه‌ها به کمک شهرداری آیند.

وی با بیان اینکه در موضوع تولید محتوا، بیشتر برنامه‌ها در اختیار سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم است تصریح کرد: در این زمینه نیز با تشکیل ستاد ماه محرم و صفر به دستور شهردار اقدامات مناسبی را برای این ایام در نظر گرفته‌اند.

کلانترزاده یادآور شد: برخی از آئین‌ها امروز به فراموشی سپرده‌شده و تمام تلاش و برنامه‌ریزی ما احیای این آئین‌ها و مراسم‌ها ازجمله چهارپایه خوانی و یا چاوش‌خوانی است.

وی با تأکید بر اینکه در موضوع چاوشی خوانی در مناطق بافت تاریخی شهر هماهنگی لازم انجام‌شده است، عنوان کرد: در این زمینه و همچنین سایر آئین‌های ماه محرم که به فراموشی سپرده‌شده باشد، شهرداری آمادگی برگزاری و اجرای برنامه‌ها را دارد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: احیاء آئین‌های سنتی و قدیمی ماه محرم در دستور کار برنامه‌های شهرداری است و در این زمینه نیز شهروندان هر ایده‌ای داشته باشند می‌توانند به روابط عمومی شهرداری مستقر در شهرداری مرکزی انتقال دهند.***