36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری قم در ماه محرم/از برگزاری تورهای ایثار و شهادت تا برپایی حسینیه سیار در شهر

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم به تشریح برنامه‌های دهه محرم در این شهر پرداخت و گفت: با هماهنگی که با اصناف، صداوسیما و سازمان تبلیغات اسلامی انجام‌گرفته مجموعه حسینیه سیار، فضایی از رادیو برای ایجاد مجالس اباعبدالله(ع) در فضای اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و اصناف فراهم‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی و محدود برگزار شدن جلسات روضه و هیئت‌های عزاداری؛ مجموعه سازمان فرهنگی و شهرداری قم نیز برنامه‌هایی را برای این ایام تدارک دیده که ازجمله آن آغاز مراسم سیاه‌پوشی شهر با حضور پیرغلامان بود.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی که با اصناف، صداوسیما و سازمان تبلیغات اسلامی انجام‌گرفته مجموعه حسینیه سیار، فضایی از رادیو برای ایجاد مجالس اباعبدالله(ع) در فضای اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و اصناف فراهم‌شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه با هماهنگی که با معاونت تبلیغ حوزه علمیه شده مجموعه روضه‌های خانگی به‌صورت محدود با تبلیغ سازمان فرهنگی و معاونت تبلیغ حوزه برگزار می‌شود، گفت: با هماهنگی که با مجموعه‌های فرهنگی سطح شهر و همچنین سازمان پارک‌ها شده است در ۳۱ بوستان میزبان هیئت مختلف سطح شهر خواهیم بود و هیئت‌هایی که فضا ندارند در این بوستان‌ها با هماهنگی سازمان فرهنگی و سازمان پارک‌ها میزبانی خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌هایی را نیز در حوزه تولید محتواهای تصویری و پخش از شبکه‌های سازمان فرهنگی مثل شب‌شعر حسینی خواهیم داشت افزود: در حوزه حمایت از هیئت نیز کمیته فرهنگی مثل هرسال فعال است و با دستور شهردار و مجموعه تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود در خدمت هیئت‌های مذهبی خواهیم بود.

مقیمی یادآور شد: با توجه به اینکه خیلی از محلات سطح شهر امکان برگزاری روضه امام حسین (ع) و حضرت اباعبدالله را ندارند، مجموعه حسینیه سیار، استیج‌های سازمان فرهنگی در محله‌های پرتراکم ازجمله مثل پردیسان، مجموعه انسجام و پیام نور در قالب حسینیه‌های سیار مجالس حضرت اباعبدالله در مجتمع‌های مسکونی با رعایت شیوه‌نامه‌ها برگزار می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: در ماه‌های محرم و صفر نیز تور ایثار و شهادت شامل بازدید از مجموعه‌های فرهنگی در این دو ماه با ثبت‌نام در مساجد و سراهای محله‌های برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.**