41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آمادگی برای واگذاری اراضی دولتی برای توسعه کمربند سبز شهر قم/ مدیریت استان حامی مدیریت شهری قم است

استاندار قم با بیان اینکه مدیریت استان حامی اجرای تمامی پروژه‌ها و طرح‌های مدیریت شهری قم است گفت: مدیریت استان آمادگی دارد در سایر مناطق شهر اراضی دولتی را برای توسعه فضای سبز در اختیار مدیریت شهری گذارد.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرداری قم اظهار داشت: در ادامه برنامه‌های افتتاحیه پروژه‌ها، اولویت برای برنامه‌های شهرداری وجود داشته که ازجمله این برنامه‌ها توسعه فضای سبز است.

وی با بیان اینکه در جهت توسعه فضای سبز، اقدامات خوبی در سال‌های گذشته در شهر قم صورت گرفته است ابراز کرد: باید در آبیاری فضای سبز تفکیک میان آب شرب و پساب موردتوجه باشد و استفاده بهینه از پساب تخصیص‌یافته برای فضای سبز در شهر ضرورت دارد.

استاندار قم افزود: در خصوص برنامه‌های فرهنگی و ورزشی قم یک توسعه متوازن موردنیاز است تا در مناطق کم برخوردار نیز این فضاها را توسعه دهیم و تأکید بر این است که در برنامه‌های شورای شهر جدید و مدیریت شهری در توسعه زیرساخت‌های لازم این اولویت مدنظر باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید کمربند سبز قم تکمیل شود، تصریح کرد: دراین‌باره اقدامات خوبی پیرامون پروژه‌های هزار هکتاری اتفاق افتاده است و مدیریت استان آمادگی دارد در سایر مناطق شهر این اراضی دولتی را برای توسعه فضای سبز در اختیار مدیریت شهری گذارد.

سرمست خاطرنشان کرد: اولویت دیگر در مدیریت شهری و استان، پیگیری بهره‌برداری از فاز نخست خط یک متروی شهری قم است که در تخصیص واگن اقداماتی انجام‌شده و امیدواریم در ظرف دو ماه آینده این پروژه را به بهره‌برداری رسانده و تقدیم مردم قم کنیم، چراکه مترو برای زائرین و مجاورین، پروژه‌ای بسیار مهم تلقی می‌شود.

استاندار قم گفت: در مورد مسائل دیگر در حوزه مدیریت شهری نیز توسط برنامه‌های تفصیلی شهرداری پیگیری‌هایی انجام می‌شود؛ مدیریت استان نیز حامی اجرای تمامی پروژه‌ها و طرح‌های مدیریت شهری قم است.***