35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری آیین سیاه‌پوشانی شهر قم توسط شهرداری/ پرچم عزای امام حسین(ع) در قم به اهتزاز درآمد

آئین سیاه‌پوشانی شهر مقدس قم به مناسبت فرارسیدن ایام عزای سیدوسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به همت شهرداری قم و با همکاری تعدادی از هیئت‌های مذهبی از محل گلزار شهدا در جوار آستان مقدس حضرت علی بن جعفر (ع) آغاز شد.

به گزارش شهرنیوز، آیین سیاه‌پوشانی شهر مقدس قم امروز دوشنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰ همزمان با ۲۹ ذی‌الحجه ۱۴۴۲  با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و جمعی از فعالان هیئت‌های مذهبی با روضه‌خوانی و نوای حسین حسین پیرغلامان و عاشقان و دلدادگان به حضرت امام حسین(ع) برگزار شد و پرچم امام حسین(ع) بر فضای گلزار مطهر شهدای قم به اهتزاز درآمد.

در این مراسم همچنین، شال عزای محرم توسط خادمان آستان مقدس حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران بر گردن شرکت‌کنندگان در این مراسم انداخته شد و قبور مطهر شهدا نیز غبارروبی شد.

نیروهای خدمات شهری شهرداری قم نیز پس از این مراسم معنوی، مراحل نصب ریسه‌های پرچم مشکی در اطراف گلزار شهدا و نقاط مختلف شهر قم ازجمله اطراف حرم مطهر را آغاز کردند.

براساس این گزارش، ساعت ۱۸ عصر امروز نیز قرار است، آئین اهتزاز پرچم حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بر آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شود.

در مراسم آغاز سیاه‌پوشانی شهر مقدس قم نهادهایی ازجمله شهرداری قم، شورای اسلامی شهر، شورای هیئت‌های مذهبی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل اوقاف و امور خیریه، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مشارکت داشتند.**