31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

پوشش فقر فرهنگی ورزشی منطقه ۴ با افتتاح مجتمع شهیدان جعفری‌نیا/افتتاح مجتمع‌های ورزشی ۳ منطقه دیگر تا پایان سال

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: بهره‌برداری از سالن فرهنگی ورزشی شهیدان جعفری‌نیا، فقر فرهنگی و ورزشی محدوده منطقه 4 شهری که محدوده پرتراکمی بوده را پوشش می‌دهد.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در حاشیه آئین افتتاح پروژه‌های شهرداری در طرح “قم در مسیر تحول” اظهار داشت: شهر قم در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی فقر فزاینده‌ای داشته که مدیریت شهری در سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی درصدد جبران این عقب‌ماندگی است.

وی با بیان اینکه شهرداری قم با توجه به این کمبودها، در نقاطی از شهر اقدام به ایجاد مراکز متعدد فرهنگی و ورزشی کرده است، تصریح کرد: ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی موردنیاز مجموعه با رویکرد فرهنگی در دستور کار مجموعه شهرداری قرار دارد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم افزود: در این زمینه امروز شاهد بهره‌برداری از سالن فرهنگی ورزشی شهیدان جعفری‎نیا هستیم که این بهره‌برداری از این سالن، فقر فرهنگی و ورزشی محدوده منطقه ۴ شهری که محدوده پرتراکمی بوده را پوشش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه این مجموعه نخستین سالن ورزشی چندمنظوره با سالن‌های متعدد با ۱۸۰۰ متر زیربنا احداث‌شده است، ابراز کرد: هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۵ میلیارد تومان مجموعاً هزینه زمین و تملکات و ابنیه این پروژه شده است که با پیگیری سازمان فرهنگی و ورزشی و همت ویژه معاونت عمرانی و دستورات شهردار و همکاری شهرداری منطقه ۴ این مجموعه فرهنگی و ورزشی به بهره‌برداری رسید.

مقیمی خاطرنشان کرد: همچنین با پیگیری‌های سازمان فرهنگی و با تجهیز این سالن به امکانات موردنیاز و استقرار پیمانکارانی که می‌توانند خدمات خوبی به مرم قم بدهد در دسترس قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم ادامه داد: با پیگیری این سازمان در حوزه تجهیز سالن‌ها و پیگیری از سوی مدیران مناطق، سالن فرهنگی ورزشی منطقه ۵ به‌صورت ویژه در حال اجراست که در شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به مراحل نهایی احداث مجموعه فرهنگی ورزشی منطقه سه شهری قم و آمادگی افتتاح آن به‌زودی عنوان کرد: همچنین مجموعه فرهنگی ورزشی منطقه هشت که به‌صورت سالن چندمنظوره بزرگ درجه یک مانند مناطق ۴ و ۵ بوده نیز در مراحل پایانی قرار دارد که امیدواریم تا پاییز به بهره‌برداری برسد.**