36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

برگزاری ۲۰ جلسه کارشناسی برای انتخاب شهردار قم

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: سقائیان نژاد با کسب ۱۱ رای موافق از مجموع ۱۳ رای اعضای شورای ششم به عنوان شهردار قم برگزیده شد.

به گزارش شهرنیوز، محسن محرری با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار توسط شورای اسلامی شهر قم، اظهارکرد: بلافاصله پس از انتخاب اعضای شورای ششم ۲۰ جلسه پیش از آغاز رسمی شورای اسلامی شهر قم برای انتخاب شهردار برگزار شد.

وی افزود: تدوین شاخص شهردارهای پیشنهادی از مهم ترین اقداماتی بود که در این جلسات به آن توجه شد و همچنین به موازات آن ارزیابی شاخص های شهردار مستقر با شاخص های ۲۰گانه صورت گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: شهردار مستقر با شاخص‌هایی که تدوین شده بود مورد ارزیابی عملکرد توسط اعضای شورای پنجم وششم قرار گرفت.

وی ادامه داد: جمع‌آوری رزومه‌های پیشنهادی از دیگر اقداماتی بود که در طی این جلسات انجام شد و ۲۱ رزومه جمع آوری شد و با طرح پیشنهادات توسط کمیته هفت نفره در نهایت گزینه های پیشنهادی به هشت نفر رسید و پس از آن شماری از نفرات انصراف و یا به دلایلی حذف شدند.

محرری با اشاره به شمار گزینه‌های نهایی برای ارزیابی شاخص‌ها اشاره کرد: پنج نفر از گزینه‌های پیشنهادی کاهش پیدا کرد و در این راستا کمیته پنج نفره برای مصاحبه با گزینه‌های نهایی تشکیل شد و به موازات آن با شهردار مستقر نیز سه جلسه برگزار شد که یک گزینه توسط کمیته پنج نفره و دو جلسه توسط ۱۳ نفر منتخب شورا در طول ۱۰ ساعت مذاکره و مصاحبه انجام شد.

وی افزود: شهردار مستقر در طول سه جلسه برنامه‌های خود را اعلام و دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و مطالبات اعضای شورای ششم هم به وی منتقل شد و در نهایت با مقایسه گزینه‌های مختلف و ارزیابی عملکرد دکتر سقائیان‌نژاد و اخذ نظر از صاحب نظران شهر مقدس قم در جلسه رسمی امروز شورای اسلامی شهر قم با اخذ نظر از اعضای شورای ششم ایشان با ۱۱ رای موافق و دو رای مخالف به عنوان شهردار قم انتخاب شد.**