35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

افتتاح بیش از ۳۰۰۰ پروژه در سال‌های گذشته در قم/اجرای با قوت پروژه‌ها در خشکسالی اقتصادی

شهردار قم با بیان اینکه در دوره چندساله اخیر مدیریت شهری در قم، بیش از سه هزار پروژه بزرگ و کوچک به انجام رسیده است گفت: تلاش مدیریت شهری در سال‌های اخیر بر این نکته متمرکز بوده است که هیچ پروژه‌ای حتی در شرایط خشکسالی اقتصادی نیز نباید معطّل باقی بماند.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در مراسم اختتامیه دوره پنجم شورای اسلامی شهر قم، با تبریک سالروز عید مباهله به‌عنوان روز تثبیت اسلام، نبوت و امامت و همچنین دیگر اعیاد ماه ذیحجه، شورای شهر را نمادی از مردم‌سالاری دینی خواند و گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا همچنان در دوران طفولیت خود به سر می‌برند.
وی با تأکید بر اینکه شوراهای شهر و روستا از آغاز حیات خود یعنی از سال ۱۳۷۸ تاکنون، هزاران طرح و برنامه را اجرایی کرده‌اند ابراز کرد: اما باید اذعان کرد که همچنان در آغاز راه هستیم و لازم است تا درخت شوراها و مدیریت شهری بیشتر رشد کند و خدمتگزاری بیشتری به مردم داشته باشد.
شهردار قم با بیان اینکه در دوره چندساله اخیر مدیریت شهری در قم، بیش از سه هزار پروژه بزرگ و کوچک به انجام رسیده است خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته و در پنج مرحله شاهد افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های فراوانی در شهر مقدس قم بوده‌ایم، ضمن آن‌که بهره‌برداری از دیگر پروژه‌ها در سال جاری نیز در قالب برنامه «قم در مسیر تحول» و در روزهای چهارشنبه هر هفته ادامه یافته است.
وی با تأکید بر این‌که این روند در ادامه سال جاری نیز تداوم خواهد داشت اذعان کرد: نباید فراموش کرد که این فعالیت‌ها و پروژه‌ها در شرایط خشکسالی اقتصادی یعنی در شرایط تحریم، شیوع کرونا و دیگر تنگناها محقق شده است.
سقائیان نژاد درعین‌حال اضافه کرد: تلاش مدیریت شهری در سال‌های اخیر بر این نکته متمرکز بوده است که هیچ پروژه‌ای حتی در شرایط خشکسالی اقتصادی نیز نباید معطّل باقی بماند.
وی با اشاره به این‌که هر آمدنی را، رفتنی است ابراز امیدواری کرد همه مسئولان در پایان دوران مسؤولیت، با مراجعه به قلب و وجدان خود از عملکردشان راضی باشند و البته اگر قصوری هم در کارشان وجود داشت، درصدد جبران برآیند.
شهردار قم سپس همه توفیقات به‌دست‌آمده در مدیریت شهری و در سال‌های اخیر را به پاس وحدت مدیریت شهر و استان در پیشبرد پروژه‌ها عنوان کرد و بیان داشت: بدیهی است برای تداوم این سِیر باید همچنان بر این وحدت پای فشاریم و از حاشیه‌ها پرهیز کنیم.****