37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار ستاد

تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه تفریحی و گردشگری در قم/رشد جذب سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص)

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم با بیان اینکه در حوزه تفریحی و گردشگری بسته‌های سرمایه‌گذاری در حال آماده شدن است گفت: به‌محض اینکه سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی کنند و توانمندی مالی خود را به اثبات برسانند عملیاتی می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، محمدرضا معرفت با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در توسعه شهر اظهار داشت: شهرداری‌ها از طریق درآمدهای پایدار که بخشی از آن توسعه بخش خصوصی است قدم می بردارند و برای خدماتی که می‌خواهند به شهروندان ارائه بدهند به تأمین منابع می‌پردازند.

به گفته وی پروژه‌ها در سال ۹۹ اعم آن احداث مجتمع تجاری در یکی از بلوک‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) است که این بلوک در تقاطع خیابان هنرستان و بلوار پیامبر اعظم(ص) واقع و قرارداد بسته‌شده و حجم سرمایه‌گذاری آن به مبلغ روز بیش از ۱۰۷ میلیارد  تومان است.

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم ادامه داد: از دیگر پرو‌ژه‌ها، پروژه‌ای تجاری اقامتی در بلوار پیامبر اعظم(ص) است که در حال اجراست؛ در بلوار پیامبر اعظم(ص) در طراحی اولیه توسط مشاورین انواع کاربری‌های تجاری، اقامتی، گردشگری، تفریحی، مسکونی، اداری و فرهنگی مستقرشده است.

معرفت عنوان کرد: این یک بلوار آئینی مذهبی است و باید نمادی از معماری ایرانی و اسلامی در آن شکل بگیرد و ضوابط خاصی به لحاظ منظر شهری دارد و سرمایه‌گذاران باید آن را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه تفریحی و گردشگری نیز بسته‌های سرمایه‌گذاری در حال آماده شدن است یادآور شد: به‌محض اینکه سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی کنند و توانمندی مالی خود را به اثبات برسانند عملیاتی می‌شود.

مسئول امور سرمایه‌گذاری شهرداری قم با اشاره به تعریف پروژه‌های مختلف در بلوار پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: در ۸ مورد از پروژه‌ها در بخش سرمایه‌گذاری قراردادها در بلوار پیامبر اعظم(ص) تجاری و مسکونی است که یکی از این طرح‌ها دارای یک طبقه تجاری و ۷ طبقه مسکونی است و سرمایه‌گذاران استقبال خوبی از آن داشتند.***