35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

جمع‌آوری روزانه ۱۱۲ تن پسماند در منطقه ۶ شهر قم/رشد ۲ برابری مشارکت‌های مردمی در بازیافت پسماند

مدیر منطقه شش شهرداری قم با بیان اینکه روزانه 112 تن پسماند از سطح منطقه 6 شهر قم جمع‌آوری می‌شود، گفت: با تلاش‌های انجام‌شده به‌ویژه در حوزه فرهنگی، میزان پسماند تولیدشده در منطقه با کاهش روبرو شده است.

سید رضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت رفت‌وروب سطح شهر اظهار داشت: یکی از مطالبات عمومی، بحث آراستگی شهر است که در سال‌های گذشته و به‌ویژه ۶ سال گذشته تلاش‌های بسیاری برای زیبایی شهر در حوزه نظافت انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۱۲ تن پسماند از سطح منطقه ۶ شهر قم جمع‌آوری می‌شود، ابراز کرد: با تلاش‌های انجام‌شده به‌ویژه در حوزه فرهنگی، میزان پسماند تولیدشده در منطقه با کاهش روبرو شده است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم یادآور شد: در سال ۹۴ هیچ غرفه دریافت بازیافت در این منطقه وجود نداشت که امروز با همت مدیریت شهری و سازمان مدیریت پسماند، در حال حاضر ۵ ایستگاه بازیافت در منطقه ۶ قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه تفکیک از مبدأ شهروندان قمی در سال‌های گذشته حدود دو برابر شده است، تصریح کرد: آموزش‌های شهروندی، آموزش اصناف، توسعه ایستگاه‌های بازیافت، آموزش دانش آموزان و… نقش مهمی در این رشد تفکیک از مبدأ شهروندان داشته است.

حسینی از احداث ساختمان پسماند در منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این ساختمان در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تراکم جمعیتی بالا منطقه را از مشکلات حوزه پسماند دانست و افزود: در خیابان‌های امامزاده ابراهیم(ع)، سوم خرداد و ۱۷ شهریور بافت تراکمی بسیار بالا است که در این مناطق شوارعی که دسترسی برای خدمات به منازل را هموار کند، نداریم که خدمات‌رسانی به منطقه را دچار مشکل می‌کند.**