35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تقدیر پلیس راهور قم از بازگشایی محور آیت‌الله حکیم/کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی با اجرای پروژه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم گفت: محور و تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله محمدباقر حکیم یکی از معابری است که بار ترافیکی هسته مرکزی را کاهش می‌دهد و نقش مهمی در سهولت تردد می‌شود.

سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به افتتاح محور و تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله محمدباقر حکیم اظهار داشت: این پروژه یکی از معابری است که بار ترافیکی هسته مرکزی را کاهش می‌دهد و به مردم برای دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر کمک می‌کند که نقش مهمی در سهولت تردد می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه تأثیر زیادی بر کاهش ترافیک دارد اضافه کرد: مشکلات داخل شهر در هسته مرکزی شهر مانند معابر چهارمردان و عماریاسر و مسائلی چون اطراف حرم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم ابراز کرد: بار ترافیک معابری که منتهی به این معبر اصلی می‌شود کاهش می‌یابد و این معبر در آینده کمک شایانی به مدیریت ترافیک می‌کند.

وی با اشاره به نقش این محور در کاهش ترافیک به‌ویژه در ایام و مناسبت‌های معنوی عنوان کرد:در مراسم‌های معنوی اگر نیاز به محدودیت باشد اعمال می‌شود اما باید آن چیزی را بنگریم مسیری است که روزانه به‌طور مداوم از آن استفاده می‌شود.

صدفی در مورد همراهی راهور و شهرداری قم خاطرنشان کرد: یکی از موارد در افتتاحیه و بررسی مشترک بین راهور و شهرداری بحث ایمنی تردد است، وقتی معبر به این مهمی را افتتاح کنیم و اگر ایمنی لازم را نداشته شیرینی کار را از بین می‌برد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم یادآور شد: تعامل خوبی بین راهور و مدیریت شهری در کنترل ترافیک وجود دارد، دراین‌باره لذا حتماً از سیستم‌های هوشمند در کنترل تخلفات استفاده می‌شود و آن ایمنی و سالم بودن ترافیک در این محدوده تضمین شود.**