31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تکمیل مسیرهای دسترسی تقاطع آیت‌الله حکیم تا آذرماه/اتصال ۶ منطقه شهری با احداث بلوار فردوسی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به زمان‌بندی بهره‌برداری از مسیرهای دسترسی تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله حکیم اظهار داشت: امیدواریم تا پایان آذرماه ورودی و خروجی این تقاطع کامل عملیاتی شود.

عباس حلوایی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به افتتاح بلوار و تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله حکیم اظهار داشت: ادامه مسیر بلوار و تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله محمدباقر حکیم، پروژه‌ای بسیار طولانی است که عمده مسیر در حال بازگشایی و مسیر کاملاً باز است.

وی با بیان اینکه در ادامه این محور، خیابان یاسمن قرارداشته که نیاز به تعرض عرض دارد، ابراز کرد: احداث تقاطع غیرهمسطح خیابان‌های فردوسی و آیت‌الله صدوقی برای مدیریت شهری بسیار مهم است و پیگیر هستیم تا خط بر آن اصلاح شود و بعد از تعریض خیابان یاسمن مسیر کامل بازگشایی شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با تأکید بر اینکه تقاطع شهدای روحانیت نیز در ادامه این محور شریانی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در آینده تقاطع شهید زین‌الدین در منطقه سه و میدان نماز و کل مسیر عملیاتی می‌شود که در برخی از نقاط بحث تعریض و بحث تقاطع‌ها مطرح است که با اتصال کامل تکمیل شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های محور آیت‌الله محمدباقر حکیم عنوان کرد: این پروژه بالغ‌بر ۲ هزار و ۶۴۰ متر طول مسیر داشته و خوشبختانه نقطه انفصال این بلوار برطرف شده و امید است در آینده نزدیک، مسیرهای دسترسی تقاطع غیرهمسطح تکمیل و آماده بهره‌برداری برای شهروندان شود.

حلوایی زاده خاطرنشان کرد: برای این مسیر ۳۸۰ میلیارد تومان هزینه شامل بحث‌های تملکی، استهلاک، رفع معرض تأسیساتی، احداث شبکه روشنایی و تأمین برق و تقاطع غیرهمسطح ازجمله احداث شمع‌ها و رویه سازی ها و محور مستقیم شده که امروز شاهد بهره‌برداری آن هستیم.

وی زمان آغاز پروژه را شهریور ۹۷ دانست و با انتقاد از افزایش و نوسانات قیمتی اذعان کرد: با اینکه نوسان قیمت‌ها آزاردهنده بود ولی بدون وقفه تلاش شد تعطیلی نداشته باشیم و خوشبختانه شاهد حلاوت و شیرینی احداث پروژه هستیم؛ کاهش زمان سفر و کاهش بار ترافیکی در معابر کناری و تثبیت خط بر و خروج از آشفته‌بازار ترافیکی و رونق اقتصادی محلات و معابر با اتصال این محور عملیاتی می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم اضافه کرد: همچنین اهداف بالادستی طرح تفصیلی و طرح جامع حمل‌ونقلی در آن دیده‌شده و رینگ ترافیکی با این پروژه و در آینده بحث تقاطع‌ها را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به زمان‌بندی بهره‌برداری از مسیرهای دسترسی تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله حکیم اظهار داشت: امیدواریم تا پایان آذرماه ورودی و خروجی این تقاطع کامل عملیاتی شود، هرچند یکی از رمپ‌ها به‌صورت کامل انجام‌شده و عملیات دیواره سازی و خاک‌برداری مانده و امید است تا هر کدام از مسیرها و رمپ‌ها به‌زودی به بهره‌برداری برسد و در دستور افتتاح قرار بگیرد تا مردم از آن استفاده کنند.**