25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

“قم در مسیر تحول”/بهره‌برداری از بلوار و مسیر مستقیم تقاطع غیرهمسطح شهید آیت‌الله محمدباقر حکیم/تکمیل پازل مهم رینگ ترافیکی شهر

بلوار و مسیر مستقیم تقاطع غیرهمسطح شهید آیت‌الله محمدباقر حکیم با حضور مدیر حوزه‌های علمیه کشور و امام‌جمعه قم و مدیران شهری در ادامه طرح "قم در مسیر تحول" به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شهرنیوز، بلوار و مسیر مستقیم تقاطع غیرهمسطح شهید آیت‌الله سید محمدباقر حکیم در ادامه اجرای طرح افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهری با عنوان “قم در مسیر تحول” با حضور آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و امام‌جمعه قم، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم و مدیران استانی و شهری افتتاح شد.

احداث مسیر این بلوار از تقاطع بلوار شهیدان هاشمی شاهرودی تا بلوار جمهوری اسلامی به همراه احداث تقاطع غیرهمسطح در بلوار پیامبر اعظم(ص)، با تلاش ۱۰۰۰ روزه‌ی خادمان شهر و هزینه بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش تملک، آزادسازی مسیر و عملیات عمرانی صورت گرفته است.

عملیات اجرایی ساخت تقاطع بلوار فردوسی و بلوار پیامبر اعظم(ص) با عنوان تقاطع غیرهمسطح شهید آیت‌الله سید محمدباقر حکیم از شهریورماه ۱۳۹۷ آغاز و در حال حاضر نیز با ۱۰ هزار مترمربع عرشه بتنی و ۴۲ هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت در محدوده تقاطع بوده که امروز مسیر مستقیم این تقاطع به بهره‌برداری رسید.

از اهداف کلان این پروژه می‌توان به تکمیل شبکه معابر شهری، توزیع ترافیک و تکمیل مسیر ارتباطی حلقه ترافیکی فردوسی و ارتباط شریانی مناطق ۴،۱ و ۵ در مرحله اول از طریق احداث تقاطع غیرهمسطح و مناطق ۶،۲ و ۳ در ادامه مسیر این حلقه ترافیکی اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های بارز پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید حکیم می‌توان به اولویت تردد عابر پیاده در بلوار پیامبر اعظم(ص) و عدم انقطاع پیاده راه طرفین بلوار توسط خروجی‌ها و ورودی‌های تقاطع اشاره کرد.**