28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

جایگزینی ۲۷۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم/ورود ۵۲ دستگاه اتوبوس جدید به‌زودی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از جایگزینی 270 اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم در مدت چهار سال گذشته خبر داد.

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته در چندین مرحله ۱۰۸ دستگاه اتوبوس جدید خریداری‌شده و به‌تازگی نیز خرید ۵۲ دستگاه قطعی شده که قرار است به‌زودی تحویل شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه با کمبود اتوبوس در کشور مواجه هستیم، ابراز کرد: در چندسال گذشته ۱۱۳ دستگاه اتوبوس بازسازی اساسی شده است که درمجموع بیش از ۲۷۰ دستگاه اتوبوس در این شرایط اقتصادی جایگزین کردیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اضافه کرد: در مرحله نخست برای خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا برای هر خودرو ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد و این در حالی است که برای اتوبوس‌های جدید هزینه هر اتوبوس ۴.۵ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: اتوبوس‌هایی که دولت با یارانه به در سال‌های دور به بخش خصوصی تحویل داد هر اتوبوس ۲۰ میلیون تومان تمام شد و اتوبوسی که بازسازی می‌کنیم به ازای هر اتوبوس ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت هزینه می‌شود.

ذاکریان ادامه داد: در چند سال گذشته دولت هیچ‌گاه در بخش حمل‌ونقل عمومی به تعهدات خود عمل‌نکرده ولی شهرداری جایگزینی را انجام داده است.***